REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Apple Pay działa też w Polsce - tak to się robi

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem iPhone’a 6, możesz używać płatności Apple Pay w Polsce. Jednak by to zrobić, musisz spełnić kilka warunków, co wcale nie będzie łatwe.

22.10.2014
16:44
Apple Pay działa też w Polsce – tak to się robi
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy z nich to mieć kartę obsługiwaną przez Apple Pay. W praktyce oznacza to konieczność posiadania karty wydanej przez amerykański bank. W przeciwnym razie płatności nie zadziałają.

Jako że karta będzie używana za granicą w sposób zbliżeniowy, konieczne jest też skontaktowanie się z bankiem, potwierdzenie swojej tożsamości i wyjaśnienie sytuacji. Nie jest to jednak nic dziwnego. Z podobnymi praktykami można się spotkać wykonując dowolną większą transakcję poza granicami kraju, w którym wydano kartę.

Problemem jest również to, że Apple Pay nie zadziała wszędzie.

Na pewno można zapłacić w ten sposób w McDonaldzie. Z kolei warszawskie biletomaty takiego sposobu płatności nie zaakceptują.

Jak zatem poznać, gdzie zapłacimy za pomocą iPhone’a? Wszędzie tam, gdzie są terminale firm Verifone oraz Ingenico, rozwiązanie to powinno działać bez jakichkolwiek problemów. Oczywiście, jeśli te mają odpowiedni firmware. Od użytkowników Apple Pay wiemy, że płatności te powinny działać między innymi w dwóch najpopularniejszych w Polsce dyskontach – Lidlu oraz Biedronce.

10744891_966854093331881_1354298540_n

Wbrew pozorom jest to cenna informacja.

Pokazuje, że Apple może stosunkowo łatwo wprowadzić do Polski obsługę Apple Pay. Jeśli podpisze umowę z odpowiednimi bankami i zacznie akceptować ich karty, nie powinno być problemu ze skorzystaniem z nowej usługi. Jednak czy Polacy będą chcieli z tej możliwości korzystać? Trudno powiedzieć.

REKLAMA
apple pay mcdonalds

Z jednej strony jesteśmy krajem, który lubi nowinki technologiczne, zwłaszcza w dziedzinie bankowości, z drugiej strony jednak iPhone’y nie cieszą się w naszym kraju taką popularnością, jak w Stanach Zjednoczonych, podobnie jak samo realizowanie płatności za pomocą telefonu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA