1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Samsung przekonuje, że Galaxy Alpha nie jest jego pierwszym metalowym urządzeniem. Dowód? Lodówka

Z czym kojarzą się większości telefony Samsunga? Nie trzeba być ekspertem, żeby stwierdzić, że raczej z lepszej lub gorszej jakości tworzywami sztucznymi. Prawda? Okazuje się, że nie i wszyscy tkwimy w błędnym przekonaniu. Według Samsunga model Galaxy Alpha nie jest pierwszym sprzętem tego producenta w metalowej obudowie! Ba, historia stosowania tego materiału przez Koreańczyków jest długa i można ją wręcz uznać za tradycję.

Samsung przekonuje, że Galaxy Alpha nie jest jego pierwszym metalowym urządzeniem. Dowód? Lodówka
107 interakcji
dołącz do dyskusji

Pierwszym telefonem Samsunga, który mógł pochwalić się częściowo metalową obudową był SCH-500, wprowadzony na rynek w 2006 roku. I można byłoby uznać go za faktyczny przełom, gdyby nie fakt, że był to telefon satelitarny, a więc niezbyt popularny. Na tyle wręcz niszowy, że nawet Google wie na jego temat bardzo niewiele.

Nieco więcej wie natomiast na temat kolejny wspominanych przez Samsunga modeli. SGH-D830, SGH-U600 czy SCH-V740. Sam producent podkreśla jednak, że przy ich wykończeniu zastosowano "wstawki metalu". Potem jednak miało być już coraz lepiej. W 2008 pojawił się w pełni metalowy SOUL (SCH-W590), a rok później wypuszczono limitowaną wersję SCH-W820, tworzoną przy współpracy z Giorgio Armani, wyposażoną w metalową ramkę.

samsung lodówka

Po raz kolejny był to jednak telefon poza zasięgiem wielu, a trzeba przypomnieć, że już wtedy był na rynku dostępny pierwszy model iPhone'a. I chyba każdy pamięta, z jakiego materiału była w większości wykonana jego obudowa. Przy tym wszystkim SCH-W820 był jedynie dopracowanym i drogim zwykłym telefonem - do smartfonu było mu zdecydowanie daleko.

Pierwszy faktycznie metalowy smartfon pojawił się u Samsunga dopiero w 2010 roku i to w serii Wave, której nigdy nie udało się dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Eksperyment ciekawy, ale chyba trudno go określić w inny sposób. Tym bardziej, że użytkownicy telefonów Samsunga z Androidem przez lata (!) narzekali, że flagowe modele tego producenta wykonane są z przeciętnego w dotyku plastiku, podczas gdy średniopółkowe telefony z Bada OS biją je na głowę jakością wykonania.

samusng lodówka

W związku z tym, że metalowe lub "metalizowane" telefony Samsunga dostępne dla szerszej publiczności można policzyć na palcach jednej ręki, Koreańczycy postanowili wyciągnąć potężniejsze działa.

Nagle okazało się, że portfolio Samsunga od lat składa się w dużej mierze z urządzeń w metalowych obudowach.

Przykład? Laptopy, zegarki, monitory, telewizory, pralki, klimatyzatory, kuchenki, aparaty i... lodówki. Możemy uzupełnić tę listę o jeszcze kilka produktów, w tym m.in. taki, jak na zdjęciu poniżej. Aż dziw, że nie został włączony do listy przygotowanej przez Samsunga, a przecież chyba nikt nie zaryzykuje stwierdzenia, że jest wykonany z tworzywa sztucznego.

samsung sm7

I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że Samsung próbuje udowodnić, że metal nie jest niczym nowym w jego konstrukcjach.

Oczywiście, że nie jest i prawdopodobnie bardzo cieszy to posiadaczy lodówek, aparatów czy laptopów.

Z niewiadomego tylko powodu, jesteśmy przekonani, że posiadacze Samsunga Galaxy S5 czy Note 3, czytając ten materiał na swoich telefonach kupionych za bardzo wysoką cenę, jakoś nie są zachwyceni i nie chcą uwierzyć w tak piękną historię.

Dziwne.