REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Biznes
  3. Tech

Aulery 2014 rozdane! Wśród zwycięzców są dwa projekty, na które głosowałem!

SALESManago, MySpiroo, TurboTłumaczenia.pl i Akademia Leona Koźmińskiego - to zwycięzcy Aulerów 2014. Wyniki cieszą mnie tym bardziej, że w czwórce zwycięzców znajduje się dwóch moich faworytów (jako członek jury miałem prawo oddać głos na 3 projekty). Nie wyjawię jednak, które to, bowiem kibicuję wszystkim nagrodzonym projektom.

Aulery 2014 rozdane! Wśród zwycięzców są dwa projekty, na które głosowałem!
REKLAMA

W zasadzie to nagrodzonych projektów stricte start-upowych jest trzy. Akademia Leona Koźmińskiego dostała wyróżnienie za - i tu cytuję Artura Kurasińskiego, który Aulery organizuje od 2009 r. - "wybitne wsparcie udzielane różnym środowiskom i inicjatywom krzewiącym przedsiębiorczość technologiczną w Polsce".

REKLAMA

O dwóch z trzech nagrodzonych projektach obszernie pisaliśmy na Spider's Web.

mySpiroo 2

O MySpiroo pisaliśmy, że to "naprawdę zdrowy pomysł na biznes młodych Polaków".

MySpiroo to jeden z setek projektów, które powstają w głowach Polaków każdego roku. Jednak w przypadku tego nowoczesnego pikflometra mamy produkt, który rozwiązuje realny problem zdrowotny i gdzie rzeczywiście takie urządzenie wielu osobom może okazać się potrzebne.

Czym jest MySpiroo? To pikflometr podłączany do smartfona, obecnie za pomocą złącza słuchawkowego, a w przyszłości za pomocą bluetooth. W chwili obecnej są to prototypy, ale możemy liczyć na to, że urządzenie już niebawem pojawi się u lekarzy, w sklepach a może nawet w Apple Store i to nie tylko w Polsce, ale też w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, czy Japonii. Twórcy już teraz otrzymują liczne zapytania odnośnie dystrybucji tego urządzenia.

Warto zauważyć, że według danych Światowej Organizacji Zdrowia liczba chorych na astmę to około 300 milionów osób. W Stanach Zjednoczonych cierpi na nią 6,5 miliona dzieci, a w Polsce żyje około 4 miliony astmatyków. Te dane statystyczne w połączeniu z faktem, że świat technologii właśnie opanował szał na mobilne zdrowie, czyli m-health, dają całkiem niezły pomysł na biznes i szansę na olbrzymi sukces.

turbo tłumaczenia
Turbo tlumaczenia

O Turbo Tłumaczeniach pisaliśmy, że działają tak: "Klikasz i twój tekst trafia do tłumacza w przeciągu 11 sekund".

Pleonazm mimo, że był chwytliwym tytułem dla tego projektu okazał się nie przejść próby. Zmieniono nazwę na TurboTłumaczenia. Oddaje ona charakter usługi i jest idealną reklamą dla samego projektu. Bo jak inaczej nazwać usługę tłumaczeń, w której nasz tekst trafia do tłumacza w zaledwie 11 sekund?

Twórca TurboTłumaczeń Paweł Nowak prowadzi też inny projekt – PressPad. Usługa ta dedykowana jest anglojęzycznej grupie odbiorców. Polski zespół tworzący PressPad obliczył, że wygodniej jest im tworzyć wszystkie teksty, materiały prasowe oraz oferty dla klientów w języku polskim. Pisanie po angielsku zajmowało im trzy razy więcej czasu. Dodatkowo jak sami się przyznali, popełniali błędy, w przeciwieństwie do profesjonalnej korekty lub tłumaczenia.

Wpadli więc na pomysł, aby stworzyć platformę, która pomoże im w pracy. Chciely wysyłać tekst po polsku do tłumacza i odbierać gotowy materiał w jezyku angielskim. Po 33 godzinach powstał Pleonazm – teraz TurboTłumaczneia. To płatna platforma, w której musimy uiścić opłatę w zależności od tego jak długi tekst chcemy przetłumaczyć.

salesmanago

O SALESManago na Spider's Web nie napisaliśmy, ale obiecujemy szybko to nadrobić. Tymczasem pozwolę sobie zacytować serwis MamStartup.pl:

REKLAMA

SALESmanago monitoruje zachowanie aktualnych i potencjalnych klientów na stronie www w odpowiedzi na działania marketingowe firm. Następnie dokonuje segmentacji klientów w zależności od rodzaju zainteresowań i kieruje do poszczególnych grup automatyczne akcje marketingowe.

Zasady segmentacji klientów i reguły automatycznych akcji marketingowych definiowane są przez użytkownika systemu. SALESmanago udostępniany jest w modelu usługowym Online (SaaS) i może być wykorzystywany zarówno przed duże przedsiębiorstwa jak również małe i średnie firmy działające w segmentach B2B i B2C.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. A sobie osobiście gratuluję "dobrego oka" do potencjału poszczególnych startupów.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA