REKLAMA

Drugi etap konkursu, w którym do wygrania są kamery Panasonic HX-A100

W konkursie, który przygotowaliśmy dla Was wspólnie z firmą Panasonic czekają nagrody. Finałowa trójka zostanie nagrodzona kamerami Panasonic HX-A100, a pozostali uczestnicy otrzymają słuchawki Panasonic.

03.07.2013 14.39
Drugi etap konkursu, w którym do wygrania są kamery Panasonic HX-A100
REKLAMA

W pierwszym etapie konkursu musieliście nas zaciekawić Waszymi pomysłami. I to Wam się udało. Bardzo dużo czasu zajęło nam wybranie dziesięciu najciekawszych scenariuszy filmowych, na podstawie których będziecie realizować swoje zadanie konkursowe.

REKLAMA

Pojawiło się wiele pomysłów na wykorzystanie kamery podczas uprawiania sportów, również tych ekstremalnych. Planujecie przymocować kamery do spadochronów, zdalnie sterowanych samolotów lub zabrać je na obóz przetrwania. Ogrom opcji, które nam zaproponowaliście momentami nas onieśmielał.

Udało nam się jednak wybrać dziesięć najlepiej rokujących pomysłów. Oto one:

1. Kuglarstwo - Michał A.

Opis zgłaszanego wideo: Z zamiłowania zajmuję się szeroko pojętym kuglarstwem, na co w moim wypadku składa się głównie taniec z ogniem, oraz częściowo żonglerkę. Jestem biegły w posługiwaniu się kilkoma typami rekwizytów, nie tylko z najpopularniejszymi poi (tzw. kulami na łańcuchach), ale także na przykład płonącymi kijami i kilkoma innymi "narzędziami pracy". W Internecie jest wiele filmów często rewelacyjnych firedancerów, również nieraz miałem zamiar nagrać swoje poczynania, jednak chciałem to pokazać z trochę innej perspektywy niż większość ludzi ma okazję oglądać - z perspektywy samego tancerza. Teraz nadarza się ku temu okazja. Specyfikacja tego sportu polega między innymi na występowaniu w ciemnościach, zazwyczaj z słabym oświetleniem (nie licząc oczywiście płonących rekwizytów), dosyć jasny obiektyw, wspomagany dodatkowymi funkcjami Panasonica powinien podołać temu wyzwaniu dosyć dobrze. Szerokie kąty widzenia powinny uchwycić to co się dzieje dookoła mnie, a chaotyczność ognia jest świetną okazją do wykorzystania opcji nagrywania ujęć w zwolnionym tempie. Trudności może sprawiać ustawienie kamery aby uzyskiwać odpowiednie ujęcia, jednak możliwość transmitowania obrazu przez Wi-Fi powinna wykluczyć konieczność wybierania w domu dobrych ujęć spośród nieudanych, zamiast tego będzie można to wszystko skorygować na żywo.

2. Dzień młodego człowieka - Grzegorz S.

Opis zgłaszanego wideo: W moim projekcie chciałbym przedstawić dzień życia z młodego człowieka, który aktywnie i wesoło spędza czas. W filmie będziemy mu towarzyszyć już podczas pobudki. Całe otoczenie widziane jest przez nas z perspektywy naszego bohatera. Po błyskawicznej toalecie, wyrusza on na poranny jogging. Razem z nim wędrujemy malowniczymi szlakami Beskidu Wyspowego. Wdrapujemy się również na wieżę widokową, z której rozpościera się widok na panoramę gór. Wracając do domu nasz bohater napotyka na swej drodze tajemniczą nieznajomą. Urzeczony jej urodą nie może oderwać od niej oczu. To skutkuje zaś bolesnym zderzeniem ze słupem i utratą przytomności. Ta na szczęście nie trwa zbyt długo, bo z pomocą przychodzi mu wspomniana wcześniej piękna nieznajoma. Ból głowy szybko idzie w niepamięć. Skutecznym antidotum na potłuczenia okazuje miła rozmowa z dziewczyną i wymiana numerów. Po tym nieoczekiwanym spotkaniu nasz bohater rzuca się w wir sztampowych ale i niecodziennych czynności. A te są najróżniejsze. Razem z nim mkniemy przed siebie samochodem, by po chwili nurkować w basenie. Finałem dnia będzie natomiast impreza z nieoczekiwanym zakończeniem. Całość filmu stanowić będzie ciąg dynamicznych ujęć. Najbardziej widowiskowe momenty spowolnione będą w trybie slow-motion.

3. Kite - Krzysztof Ł.

Opis zgłaszanego wideo: Wideo z testów kamery, przyczepionej do Kite czyli latawca. Obraz z góry (25m linki), obraz z pozycji haka trapezowego (czyli przy ciele, obraz skierowany na latawiec), obraz z poziomu deski mountainboard. Landkiting jest sportem extremalnym więc kamera może ulec uszkodzeniu, o czym informuję, zanim Państwo podejmiecie decyzję o przekazaniu jej na testy. Dziękuję :)

4. Cessna - Michał S.

Opis zgłaszanego wideo: Nagram przelot samolotem nad moim miastem z wnętrza Cessny. Sprawdzi to kąt z jakim nagrywa kamera, to jak radzi sobie ze zmieniającymi się warunkami oświetlenia, oraz jak wyraźnie nagra sam kokpit oraz to co za oknem. Ważna będzie też wygoda użytkowania w tak małym wnętrzu jak samolot turystyczny oraz przy nałożonych na głowę słuchawkach lotniczych. Nie bez znaczenia będzie też jakość nagrywanego dźwięku czy odporność na wibracje.

5. Koń jaki jest każdy widzi - Małgorzata Ż.

Opis zgłaszanego wideo: Koń jaki jest, każdy widzi. A co widzi koń? To mój pomysł na test kamery: świat z punktu widzenia konia. W różnych sytuacjach: galopu leśnym duktem, skoków przez przeszkody, pokonywania wody z wielkimi rozbryzgami. Byłaby też to dobra okazja do bardziej dociekliwego eksperymentu, cennego dla końskich fachowców. Jeździec w kamerą sportową przyczepioną do kasku to już nie nowość. Kamerę testową, wyjątkowej budowy, można by natomiast łatwo zamontować przy głowie konia (do ogłowia, kantara) i obserwować na co zwraca uwagę, co jest w polu jego widzenia w czasie różnych zadań. Takich filmów nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek widziała.

6. Rolnik - Maciej G.

Opis zgłaszanego wideo: Co robi rolnik? Wstaje rano, myje się, ubiera, je śniadanie i zaczyna pracę. Wszystko to dzieje się jeszcze zanim do kiosku przywiozą gazety a do sklepu osiedlowego chleb. Zarejestrowanie całej pracy i nie tylko to nie lada wyzwanie i mnóstwo materiału, który będzie zawierać również ujęcia z kamery montowanej na traktorze, kombajnie, maszynach a nawet na grzbiecie najlepszego przyjaciela, towarzyszącego przez większość dnia psa. Przybliżenie szerszej publiczności takich nagrań to nie tylko chęć pochwalenia się swoimi umiejętnościami, ale także uczenie na temat tego ważnego zawodu. Ciekawe ujęcia pracy maszyn, szczególnie te w slow-motion na pewno ucieszą oko fanów ciekawostek mechanicznych.

7. Parkour - Julia Z.

Opis zgłaszanego wideo: Ludzie od zawsze marzyli o lataniu. Budowali coraz wyższe konstrukcje, naśladowali ptaki - i ze skrzydłami przytwierdzonymi do ramion skakali z urwisk, tylko po to, by raz za razem roztrzaskiwać się u ich podnóży. Leonardo Da Vinci, Bracia Wright - to oni podłożyli podwaliny pod to, co teraz znamy jako latanie; pod to, co dzisiaj jest powszechnie znane i wykorzystywane. Sposób poruszania się po świecie ewoluował wraz z upływem lat, udostępniając ludzkości coraz to nowsze, szybsze, sprawniejsze metody transportu między punktem A i B...

tak jednak, jak samoloty pozwalają w prosty i szybki sposób pokonać setki - jak nie tysiące - kilometrów, tak ludzkie mięśnie i kości służą nam na co dzień, pozwalając ogarnąć przestrzeń wokół nas. Ludzki organizm jest niczym niesamowicie złożona maszyna, i choć daleko jej do potęgi silników odrzutowych czy smukłości skrzydeł najnowszego Boeinga, dzięki swej niesamowitej naturze sprawia, że to, co wokół nas, może być przez nas eksplorowane, odkryte, zapamiętane - a teraz, dzięki połączeniu ludzkiego ciała i techniki - również udostępnione innym ludziom. By nasze indywidualne przeżycia stały się przeżyciami wspólnymi: nawet wtedy, gdy naszych przyjaciół, rodziny - akurat z nami nie ma.

Najlepszym testem kamery Panasonic HX-A100 będzie sprawdzenie, czy urządzenie to może stać się dodatkiem użytecznym i nieprzeszkadzającym równocześnie - zaczep na ucho to pomysł dobry, lecz czy sprawdzi się przy aktywnym trybie życia? Czy sprawdzi się podczas wspinaczki po rusztowaniach na dach bloku, by z westchnieniem rozkoszy przyglądać się wstającemu nad miastem słońcu? Czy sprawdzi się, gdy w pogoni za tramwajem trzeba przeskoczyć mur?
Czy sprawdzi się, gdy dla czystej przyjemności eksploracji biegniesz przez miasto, las, polną drogę lub Marszałkowską, pokonując przeszkody, eksplorując, i - niczym samoloty - przestrzeń odległą i nieogarniętą, tworzysz Twoją niesamowitą codziennością?

Let's check it!

Podstawową propozycją niech będzie trening: trening parkour z kamerką umocowaną w okolicach głowy, aktywną, włączoną, tak by uchwyciła każdy skok, wspinaczkę, drżenie mięśni i odpoczynek po eksploracji kolejnej przestrzeni. Niech spróbuje uchwycić piękno naturalnego ruchu i otoczenia, które przy normalnym jego użytkowaniu staje się dla nas zbyt często po prostu kolejnym kamieniem i po prostu kolejnym budynkiem - metrem do pokonania.

8. Siatkówka plażowa kobiet? - Katarzyna T.

Opis zgłaszanego wideo: Czytając o nowej kamerce Panasonica pomyślałam, że warto nagrać sport, który wygrywa z innymi w czasie wakacji. Chodzi o siatkówkę plażową. Dzięki znakomitym opcjom kamerki, mogę nagrać przeróżne akcje, które mają miejsce w trakcie naszej gry, wszystko to na jednym z nowych plażowych boisk. Dzięki temu, że kamerkę mogę założyć za ucho, uchwycę każdą rozgrywkę bardzo dokładnie. Widziałam jak działa ta kamerka w ruchu i jestem przekonana, że zaawansowana technologia sprawia, że uczestnicy gry będą dobrze widoczni, a dynamiczność gry zostanie niezachwiana. Uważam, że filmik z naszych rozgrywek będzie niesamowicie widowiskowy zarówno w naturalnym tempie jak i slow-motion. Małe urządzenie, a tak wygodne i z rewelacyjnymi funkcjami bardzo przekonuje do testowania. Bardzo bardzo chcemy wygrać  by po wykonaniu filmu można bardzo szybko przerzucić nasze dzieło np. na Facebooka, dzięki czemu od razu możemy się pochwalić znajomym naszym wykonaniem.

9. Auto-moto - Anna B.

Opis zgłaszanego wideo: Wideo, które nakręciłabym kamerą Panasonic HX-A100 byłoby hołdem dla motoryzacji.

Chętnie przetestowałabym to cacko jadąc bez dachu Hondą 2000 , za kierownicą ( dzięki temu, że kamery nie trzeba trzymać w rękach) i jako pasażerka. Tor w Miedzianej Górze, który mam zamiar odwiedzić w te wakacje dwa razy wygląda pięknie o zachodzie słońca... ale nigdy nie jestem w stanie zrobić porządnego zdjęcia moim aparatem. Przetestowałabym mocowanie HX-A100 na uchu, kasku oraz z pomocą Multi-Mount -między fotelami mojego ukochanego auta. Ciekawe jak sprawdziłoby się przy 200 km/h? Kilka bączków, dym z opon, warczenie świeżo zamontowanego podwójnego wydechu Invidii- czysty dźwięk, bez szumów, już na samą myśl zapiera mi dech w piersiach.

Do tego dołożyłabym filmik z przejazdu samochodem przygotowanym do rajdów - ta sama trasa ,ale bardziej twarde zawieszenie, slow-motion przy wjeździe na tor i rzut okiem- kamerą na prędkość przy wejściu w największy zakręt toru przy maksymalnej prędkości . Dzięki korekcji przechyłu, 160'kącie widzenia i stabilizacji obrazu pokonanie tego zakrętu wyglądałoby świetnie.

A żeby było jeszcze ciekawiej i dla odmiany w pomieszczeniu zamkniętym - zabrałabym swoją kamerkę Panasonic na halowy tor gokartowy -Gokart Arena Łódź. Nakręciłabym przejazdy znajomych z poziomu widza- obserwatora a później sama wsiadłabym za kierownicę. Przygaszone światła, wszechobecny w hali pył no i streaming na żywo widoczny na rzutniku z czasami przejazdów. Znów się rozmarzyłam...

Sądzę, że nie jedna osoba chciałaby to zobaczyć ! BA! Nie jedna za ten seans by zapłaciła. Dziewczyna za kierownicą niezmiennie budzi wiele emocji. A co gdyby je uchwycić stylową kamerą Panasonic HX-A100?

10. Triathlon - Weronika Ś.

Opis zgłaszanego wideo: Jestem amatorem triathlonu i takowa kamera przydałaby się do tego, żeby zobrazować wiele elementów, które wchodzą na tego typu dziedzinę sportu. Mogłabym pokazać elementy treningów (pływacki, biegowy, rowerowy) - w różnych ujęciach, szczególnie w open water. Jeśli udałoby mi się otrzymać kamerę do testów, mogłabym nagrać zawody triathlonowe w Radkowie lub też te, które będą odbywały się później. Ogólnie ujmując - taka kamera przydałaby się do moich ekstremalnych sportowych wyczynów :D i gdyby zyskała moją wielką aprobatę, mogłaby być dobrze rekomendowana na jednym z największych portali triathlonowych w Polsce.

Osoby, które znalazły się na liście szczęśliwców przechodzą do drugiego etapu. Przepraszamy, że informacje o najlepszych pomysłach przedstawiamy dopiero teraz, ale zgłoszeń było tak dużo i były tak dobre, że ciężko było wybrać najlepszą dziesiątkę. Teraz skontaktujemy się z Wami, żeby przekazać Wam kamery Panasonic HX-A100 na 10 dni. Przez ten czas będziecie musieli poznać sprzęt i przygotować materiał konkursowy.

Następnie Wasze prace zostaną poddane ocenie internautów. Głosy Czytelników Spider’s Web pomogą jury wybrać trzy najlepsze filmy. Finałowa trójka otrzyma testowane przez nich kamery Panasonic HX-A100 na własność.

Więcej informacji o konkursie oraz szczegółowy regulamin znajduje się tutaj.

Uczestnikom, którzy przeszli do drugiego etapu serdecznie gratulujemy. Tym, którym nie dopisało szczęście, dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursów na Spider’s Web oraz do głosowania na najlepsze filmy w konkursie Panasonic.

REKLAMA

Aktualizacja

W związku ze zmianami związanymi z duża ilością zgłoszeń, oraz problemami dotyczącymi dostarczenia przesyłki odpowiednim osobom byliśmy zmuszeni do zmiany niektórych zapisów w regulaminie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA