Zadzwonisz bez Skype, Vibera i tym podobnych. Wystarczy zwykła przeglądarka
WebRTC – pod tą tajemniczą nazwą kryje nowy standard HTML5. Pracują nad nim najtęższe umysły świata z Microsoftu, Google, Mozilli i około 400 pozostałych organizacji. Ma on pozwolić na rozmowy głosowe oraz wideo, a nawet przesyłanie plików przy użyciu aplikacji webowych. Kilka dni temu udostępniono nową wersję Firefoxa, która częściowo pozwala na przetestowanie tych funkcji. No to sprawdźmy, czy WebRTC ma sens.

REKLAMA