REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

ETAOI - Polski wynalazek na miarę rewolucji w druku?

13.03.2012
22:05
ETAOI – Polski wynalazek na miarę rewolucji w druku?
REKLAMA
REKLAMA

Korzystacie z klawiatur QWERTY na ekranach waszych telefonów? Jeżeli nie i jesteście posiadaczami smartofów, to prawdpodobnie korzystacie z klawiatury zewnętrznej składającej się z fizycznych przycisków. Czy przyszło wam kiedyś do głowy, że rozwiązanie to jest niewygodne? Brakuje w nim jakiegoś szczegółu, opcji, która sprawiłaby, że życie byłoby dużo prostsze, łatwiejsze? Że korzystanie z telefonów komórkowych byłoby jeszcze większą przyjemnością? Ja, szczerze się przyznam, nie. O wielu rzeczach, które mogłyby usprawnić mój telefon myślałem, ale nigdy nie myślałem, tfu! nawet mi do głowy nie przyszło by klawiatura QWERTY mogła być niewygodna.

Za tajemniczą nazwą ETAOI kryje się wynalazek Michała Kubackiego, który tworząc nowy układ klawiatury porwał się z motyką na słońce i ma ambicję, aby wymyślony przez niego patent zmienił oblicze telefonów komórkowych. Według twórcy nowego systemu jest, a nowa propozycja wprowadzenia tekstu na ekran komputera miałaby nie tylko polepszyć komfort, ale też szybkość pracy z urządzeniami przenośnymi. Czy ma na to szansę? Spójrzmy:

To, co widzimy na zdjęciu, to pięć różnokolorowych przycisków zajmujących niewielki pasek na dole ekranu. W informacji, jaką otrzymałem od twórcy serwisu pojawiło się zdanie, że jego wynalazek został przez media okrzyknięty jako ten rewolucyjny. Tak? To ja się pytam, przez jakie media? Słyszeliście w ogóle o tym pomyśle? Czy po obejrzeniu wideo komuś z was wydaje się, że zaprezentowany sposób pisania na dotykowej klawiaturze jest lepszy?

Spójrzmy na ETAOI jeszcze. Tym razem, wideo przedstawia, w jaki sposób za pomocą systemu wprowadza się polskie znaki.

Nic z tego nie rozumiem. Mam kilka przycisków, z których zapewne każdy ma przypisaną jakąś specjalną komendę. Wystarczy przesunąć palcem pomiędzy dwoma z nich, aby bez problemu zapisać dowolną literę z alfabetu łacińskiego. Kombinacje potrójne pozwolą natomiast wpisać 125 dodatkowych znaków. Niby to proste, ale jaki ma to cel? Mniej miejsca zajmowanego przez klawiaturę na ekranie? Tylko po co? Podobno obsługa klawiatury ETAOI jest niezwykle szybka i dokładna, a telefon staje się łatwiejszy w obsłudze. Szczerze wątpię.

Klawiaturę ETAOI możecie przetestować ściągająć ją na telefon z systemem Android. Sam spróbowałem i dalej nic z tego nie rozumiem.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA