REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

BlackBerry 10 zamiast BBX - RIM traci prawo do nazwy nowego systemu

07.12.2011
12:01
REKLAMA
REKLAMA

Zaczęło się niemal od razu po pierwszej prezentacji, a skończyło dokładnie dziś. BASIS, dotychczasowy właściciel marki BBX wygrał potyczkę sądową z Research In Motion, który najwyraźniej nie zdecydował się na jakąkolwiek dalszą walkę i przemianował swój nowy system z BBX na BlackBerry 10.

RIM nie jest pierwszą dużą firmą, która przed wprowadzeniem nowego produktu na rynek zapomniała upewnić się, że nikt wcześniej nie korzystał już z wybranej przez nią nazwy. Podobne przypadki miały miejsce kilkukrotnie w przypadku Apple, zarówno przy premierze iOS (konflikt z Cisco), jak i iPad (konflikt z Fujitsu) oraz iPhone (konflikt z Linksys). We wszystkich tych przypadkach firmie z Cupertino udało się jednak podpisać odpowiednie umowy, zezwalające na wykorzystywanie tych nazw.

Nie wiadomo, czy zmiana jest ostateczna, czy wymuszona zbliżającą się konferencją, na której prezentowany będzie nowy system. Być może w najbliższym czasie RIM zdecyduje się na… kolejną zmianę nazwy.

W tym samym czasie niektórzy jednak zdają się dostrzegać zalety nowej nazwy systemu RIM, dzięki której konkurencja będzie mogła zobaczyć jak daleko jest w tyle:

Foto: venturebeat [1], Twitter [2]

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA