REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

LG lituje się nad starszymi telewizorami. Posiadacze chcą litości od LG

Producenci telewizorów zazwyczaj aktualizują tak często swoje smart TV, jak producenci telefonów z Androidem dekadę temu. Jak już pojawi się uaktualnienie to od razu wielkie święto. W przypadku LG może jednak wyjść inaczej.

09.12.2023
21:02
Tizen, webOS i Google TV
REKLAMA

LG może się zapisać w historii jako autor jednego z najbardziej lubianych interfejsów smart TV, jakie powstały. Jego webOS wnosił oddech świeżego powietrza do powolnych i przeładowanych funkcjami smart TV. Interfejs od LG sprowadzał się do zgrabnego, szybkiego i użytecznego paska na dole ekranu, który nie zasłaniał oglądanych treści. Pomysł na webOS-a został szybko skopiowany przez część innych dostawców smart TV. Nic dziwnego, bo pomysł był dobry.

REKLAMA

Te czasy jednak już odeszły. Producenci telewizorów zorientowali się, że mogą zarabiać całkiem niezłe pieniądze na emisji reklam w ramach swoich smart TV. Minimalistyczne interfejsy, w których nie ma miejsca na bannery reklamowe, musiały odejść. WebOS i reszta znów są wielkimi pełnoekranowymi krowami. Niestety. A co gorsza teraz jeszcze z reklamami.

Piękny obraz i wspaniały dźwięk. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij:

Aktualizacja webOS dla starych telewizorów LG. Nowy system nawet dla urządzeń z 2019 r.

 class="wp-image-1553153"
webOS - nowy, pełnoekranowy interfejs

Nowy system (wersja 05.40.09) jest już dostępny dla telewizorów z 2020 r. i 2019 r., w tym dla telewizorów OLED B9/C9, ale też i dla tańszych modeli. Choć nadal to webOS 5, jednak interfejs pochodzi już z webOS-a 6, tego pełnoekranowego. Nie jest jeszcze jasne, czy poza nowym UI firma LG zdecydowała się na wprowadzenie innych nowości, ale wygląda na to, że nie.

To oznacza, że użytkownicy telewizorów LG mają interesujący dylemat. Z jednej strony warto mieć najnowszą wersję systemu z uwagi na bezpieczeństwo i zgodność z najnowszymi rozwiązaniami. Z drugiej jednak nowy interfejs nie wszystkim może odpowiadać. Na dodatek co z osobami, które mają aktualizacje skonfigurowane na automatyczne i którym telewizor zdążył się już zaktualizować?

REKLAMA
LG OLEDB6J class="wp-image-508415"
webOS - stary interfejs, czyli pasek funkcji na dole bez zasłaniania treści

Na szczęście LG oferuje wyjście z sytuacji. W Ustawieniach w sekcji Ogólne pojawi się opcja stylu ekranu domowego. Należy wyłączyć wszystkie bajery i wybrać Podstawowy - będzie bardzo przypominał stary pasek funkcyjny. Choć oczywiście warto zachęcić do dania nowemu wyglądowi szansy - nie podoba się on autorowi Spider’s Web, ale może akurat spodoba się tobie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA