REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

eSIM już w Virgin Mobile. Play uruchamia nową usługę

Play uruchomił właśnie nową usługę dla klientów, którzy korzystają z oferty Virgin Mobile. Proces jest bardzo prosty, natomiast obecnie nie działa na wszystkich typach urządzeń.

08.12.2023
16:50
eSIM już w Virgin Mobile. Play uruchamia nową usługę
REKLAMA

Kluczem do popularyzacji standardu eSIM jest stosowanie tego rozwiązania przez kolejnych operatorów. Tak naprawdę wszyscy najwięksi gracze na rynku, w tym Plus, Play, T-Mobile i Orange, dają możliwość wykorzystania elektronicznej karty SIM zamiast zwykłej fizycznej. Z niedawnych doniesień Orange wynika, że popularność standardu rośnie jak na drożdżach i nie wydaje się, aby to się zmieniło.

REKLAMA

Virgin Mobile z eSIM. Play uruchamia nową możliwość

Wymiana fizycznego nano SIM na elektroniczny eSIM jest całkowicie darmowa, zresztą jak korzystanie z funkcji. Wymiana oczywiście może zostać zrealizowana zdalnie, bez wychodzenia z domu przykładowo do najbliższego salonu Play (chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby się wybrać do najbliższego salonu). Wszystko to zrobimy w aplikacji Play24, z której mogą korzystać nie tylko klienci fioletowego operatora, ale też korzystający z oferty Virgin Mobile.

Proces jest bardzo prosty. Wchodzimy do aplikacji Play24, logujemy się (PIN-em lub biometrią), po czym przechodzimy do ustawień – ikonka kółka zębatego w prawym górnym rogu. Później musimy przejść do sekcji Twoja karta SIM. Tam w oknie zobaczymy m.in. numer telefonu i numer seryjny karty, natomiast co ważniejsze, w dolnej części ekranu w zakładce "Zarządzaj kartą" mamy przycisk "Wymieniam kartę na eSIM".

Po kliknięciu tej opcji zostaniemy zapytani, czy chcemy zainstalować eSIM w tym urządzeniu, czy może w nowym telefonie. Aplikacja nas przeprowadzi przez cały proces wymiany z wszelkimi potrzebnymi krokami. To tak naprawdę wszystko, natomiast musimy pamiętać, że jeśli chcemy skonfigurować eSIM, to musimy mieć pewność, że nasz smartfon obsługuje taką technologię – nawet niektóre nowsze modele smartfonów nie wspierają tego rozwiązania.

Lista dostępnych smartfonów obsługujących eSIM jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej Virgin Mobile – wystarczy rozwinąć zakładkę producenta i poszukać tam naszego modelu. Ponadto eSIM w Virgin Mobile jak na razie dostępny jest wyłącznie dla smartfonów – nie ma możliwości korzystania z funkcji na inteligentnych zegarkach z łącznością LTE ani na tabletach z LTE lub 5G.

REKLAMA

Więcej o nowościach w ofertach operatorów przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA