REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

eSIM już dostępny dla klientów Heyah i T-Mobile na kartę. Oto jak odebrać

T-Mobile oficjalnie potwierdził, że klienci na kartę magentowej sieci oraz Heyah mogą wreszcie skorzystać z eSIM. Za darmo, bez czekania na kuriera i wychodzenia z domu. 

28.11.2023
16:31
T-Mobile
REKLAMA

W Polsce w dalszym ciągu królują fizyczne karty SIM (w nowoczesnych smartfonach od lat stosuje się standard nanoSIM), natomiast rozwój technologii idzie w stronę cyfryzacji wszystkiego, co tylko się da. Podobnie jest ze standardem eSIM, który jest niczym innym jak elektroniczną wersją SIM, która w ostatnich latach u operatorów w naszym kraju zyskała na popularności - wystarczy spojrzeć na stosunkowo niedawno opublikowane dane Orange. Teraz kolejni operatorzy dają możliwość skorzystania z eSIM.

REKLAMA

T-Mobile i Heyah na kartę z eSIM. Zamiana karty fizycznej na elektroniczną bez wychodzenia z domu

Obecne smartfony oraz inteligentne zegarki coraz bardziej potrzebują obsługi eSIM. Zegarki zazwyczaj nie oferują slotu na fizyczną kartę, więc jedyną opcją jest elektroniczne wydanie SIM. W smartfonach przeznaczonych na rynek w Europie podwójny slot nanoSIM jest najczęstszy (w przypadku urządzeń na Androidzie), w iPhone’ach od lat jest jeden slot na kartę SIM - dual SIM można osiągnąć poprzez eSIM.

W USA iPhone’y w ogóle nie oferują obsługi fizycznej karty, więc przywożąc sprzęt ze Stanów Zjednoczonych nie ma innego wyboru, jak korzystać eSIM. T-Mobile poinformował, że od teraz zarówno klienci magentowej sieci, jak i Heyah skorzystają z tego rozwiązania, niezależnie od tego, jakie mają urządzenie. Możliwość wymiany karty SIM na eSIM już została zawarta wcześniej w regulaminie.

To wygodne rozwiązanie umożliwiające korzystanie z wielu numerów w jednym telefonie bez obowiązku żonglowania kartami lub poświęcania karty pamięci (niektóre smartfony w dalszym ciągu mają hybrydowe sloty dual SIM).

Kto może skorzystać z eSIM w T-Mobile?

Klienci T-Mobile na kartę w taryfie T-Mobile Frii Mix oraz Heyah na kartę w taryfie Dniówka. Wymiana fizycznego SIM na eSIM jest bardzo prosta.

Można to zrobić w salonach T-Mobile, albo bez wychodzenia w domu poprzez biuro obsługi użytkownika w czacie w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej T-Mobile lub Heyah. Instalacja wygląda tak, że jest wysyłana wiadomość e-mail z instrukcją krok po kroku. Oczywiście zadziała to tylko na smartfonach obsługujących tę technologię. Jeśli nasz smartfon ma dual SIM, to można połączyć fizyczną kartę eSIM lub dwie karty eSIM (Dual eSIM).

REKLAMA

Więcej w tematyce operatorów piszemy na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA