REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jesteś ciekawy, ile wart jest twój smartfon? Sprawdź tę aplikację

Plus uruchomił aplikację, która może pomóc w wycenie naszego smartfona. Gdybyśmy chcieli go sprzedać, nie trzeba sugerować się ofertami na popularnych portalach aukcyjnych.

27.11.2023
13:46
Jesteś ciekawy, ile wart jest twój smartfon? Sprawdź tę aplikację
REKLAMA

Sprzedaż używanego smartfona, szczególnie nieznajomej osobie często nie jest najprostszym zadaniem. Trzeba zrobić zdjęcia urządzenia zachęcające do kupna, opisać stan sprzętu wraz z wadami (jeśli takie są), wycenić a potem czekać, aż ktoś zainteresuje się naszą ofertą. Plus ma na to prostszy sposób.

REKLAMA

Wycenisz smartfona przy pomocy aplikacji. Bez wychodzenia z domu

Plus Odkup to nowa aplikacja polskiego operatora sieci komórkowej, która jak sama nazwa mówi pozwoli na sprzedaż smartfona operatorowi. Mimo że jest to produkt Plusa, to działa dla użytkowników wszystkich sieci. Aplikacja jest dostępna już na Androida w sklepie Google Play oraz na iPhone’y w App Store.

Działanie jest bardzo proste - pobieramy aplikację na urządzenie, którego chcemy poznać wartość (albo nawet sprzedać, jeśli kwota nas usatysfakcjonuje). Program sprawdza, czy model smartfona znajduje się na liście programu Plus Odkup - jeśli tak, to wykonuje dodatkowe kroki - m.in. automatycznie sprawdza stan techniczny wraz z połączeniami, wibracjami i Bluetooth. Potem użytkownik musi wykonać kilka czynności - dotykanie ekranu, blokowanie ekranu, wyłączanie aplikacji, zmianę głośności, wykonywanie zdjęć i szukanie martwych pikseli.

To tak naprawdę wszystko, co jest potrzebne w analizie i przygotowaniu wyceny. Aplikacja Plus Odkup wyświetla szacowaną wartość urządzenia. Z taką informacją oczywiście możemy nie robić nic i potraktować ją w formie ciekawostki, ale przyda się także do odsprzedaży sprzętu.

Na własną rękę lub w Plusie, gdzie proces ten będzie znacznie szybszy, bezpieczniejszy i przede wszystkim nie wymaga naszego zaangażowania. Aby odprzedać urządzenie u operatora trzeba będzie złożyć wizytę w salonie Plusa.

Program Plus Odkup pozwala na sprzedaż m.in. urządzeń Apple, Samsunga, Xiaomi, motorola, Oppo, Realme, Sony i Nokia, więc tak naprawdę wszystkich bardziej popularnych w naszym kraju producentów. Środki za sprzedaż urządzenia w Plusie przechodzą na nasze konto abonenta sieci Plus i mogą zostać wydane na zakup sprzętu (m.in. smartfona na raty) lub inne usługi.

REKLAMA

Więcej o smartfonach możesz przeczytać na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA