REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

W Polsce pojawił się komputer za 999 zł, który warto kupić

Najpopularniejszy Chromebook w Polsce stał się obecnie znacznie tańszy. Urządzenie obecnie dostępne jest w kapitalnej cenie 999 zł, dzięki czemu wydaje się jedną z najlepszych propozycji przenośnego komputera. Do nauki, ale i nie tylko.

08.12.2023
18:08
acer chromebook 315
REKLAMA

Co prawda Black Friday oraz wszelkie formy przedłużenia tego „święta zakupów” w postaci Black Month oraz Cyber Monday już dawno za nami i mamy ostatnią prostą do tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, ale w sklepach w dalszym ciągu dostępne są liczne promocje. Acer odpalił przecenę na swój laptop oparty na systemie ChromeOS.

REKLAMA

Acer Chromebook w Polsce dostępny za 999 zł. To jeden z najtańszych komputerów wartych kupna

Najpopularniejszy model Chromebooka w Polsce, czyli model Acer Chromebook 315, ma szansę stać się jeszcze bardziej popularny. Urządzenie w standardowo kosztowało niemalże 2000 zł, a w obecnej kwocie 999 zł jest świetnym wyborem, jeśli bierzemy pod uwagę wyłącznie nowy sprzęt. 315 ma tak naprawdę wszystko, czego potrzebuje przeciętny użytkownik chcący posurfować w sieci, czy używać urządzenia do rozrywki – treści wyświetli 15,6-calowy ekran IPS pracujący w rozdzielczości FullHD z matową powłoką z cienką ramką 10,5 mm.

Sercem laptopa jest procesor Intel Celeron N4500 wsparty 8 GB pamięci operacyjnej LPDDR4x oraz 128 GB wbudowanej przestrzeni na dane, co na system ChromeOS jest zupełnie wystarczającym połączeniem. Laptopowi nie brakuje pełnej klawiatury z sekcją numeryczną, dużego akumulatora pozwalającego na 10 godzin pracy urządzenia oraz touchpada wykonanego z tworzyw sztucznych i innych materiałów z recyklingu, którego powierzchnia przypomina szkło w dotyku.

Dodatkowo Acer Chromebok 315 oferuje system dźwięku DTS, wbudowane mikrofony i kamerkę internetową oraz niezłe zaplecze łączności – 2x USB 3.2 Gen 1 typu A, USB-C  z DisplayPort (do przesyłania obrazu), USB-C z DisplayPort i Power Delivery do ładowania i jednoczesnego przesyłania obrazu, czytnik na kartę microSD oraz port audio 3,5 mm combo wraz z WiFi 6 i Bluetooth 5.0. Laptop ma masę 1,6 kg, więc nie należy do tych najcięższych. Jako że mamy tu system ChromeOS, to posiadacze smartfona z Androidem mogą liczyć na bardzo dobrą integrację obu urządzeń.

Laptop obecnie dostępny jest w cenie 999 zł, przy czym oferta jest ograniczona czasowo oraz ilościowo. Urządzenie możemy kupić w sieciach elektromarketów Media Expert, Komputronik, RTV Euro AGD oraz x-kom. Acer Chromebook 315 w tej cenie bardzo się szybko wyprzedaje i wcale się temu nie dziwie – urządzenie standardowo kosztuje prawie 2 tys. zł, więc mówimy o naprawdę dużej przecenie.

REKLAMA

Więcej o Chromebookach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA