1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Szukasz tabletu na prezent świąteczny dla dziecka? Przestań szukać, znalazłem coś za ciebie

Lokowanie produktu: Lenovo

Idealny prezent dla dziecka pod choinkę to nie lada wyzwanie. Pośród wszystkich ofert i promocji pojawiających się w okresie przedświątecznym trudno wybrać coś przydatnego, co będzie wykorzystywane nie tylko od świąt, ale także przyda się w codziennych zmaganiach najmłodszych. Gdyby prezent nie kosztował fortuny, to byłoby świetnie, prawda? Ja podpowiadam - tablet. Znalazłem też za ciebie określony model.

08.12.2023
16:32
orange swieta 2023 prezenty dla dziecka rodzica dziadka babci

Mowa o Lenovo Tab M9. To bardzo przystępna cenowa propozycja, która poza niezłą specyfikacją techniczną oferuje kilka ciekawych funkcji, które sprawiają, że jest to właśnie świetny pomysł na prezent. Chodź, opowiem o nim trochę więcej.

Lenovo Tab M9 jako pomysł na prezent dla dziecka. Jako sprzęt do rozrywki i nie tylko

W dzisiejszych czasach nie trzeba wydać dużych kwot, aby w zamian dostać naprawdę dobry sprzęt elektroniczny, który nie zawiedzie nas w codziennym użytkowaniu. Najlepszym tego przykładem jest Lenovo Tab M9, który nie tylko oferuje naprawdę dobrą specyfikację techniczną w półce cenowej poniżej 500 zł, ale też wykonanie. Producent postawił tu na wysokiej jakości obudowę wykonaną z metalu - zarówno tylny panel, jak i rama, co w tej cenie nie jest takie oczywiste. Ramka wokół ekranu ma czarną barwę, co świetnie kontrastuje ze srebrną resztą.

Co więcej, tylny metalowy panel też jest wyprofilowany, dzięki czemu w połączeniu z kompaktowymi wymiarami osiągniętymi za sprawą 9-calowego ekranu wygodne trzymanie sprzętu nawet w mniejszych dłoniach nie będzie stanowić najmniejszego problemu.

Lenovo Tab M9 został wyposażony w pojemny akumulator 5100 mAh, który ma pozwolić na długie godziny pracy. Nasze dziecko w czasie wolnym będzie mogło oglądać filmy i kreskówki - przykładowo na Disney+, czy ulubionych twórców na YouTube lub TikToku.

Tablet ma działać nawet 13 godzin na jednym ładowaniu, więc jeśli dziecko korzysta ze sprzętu przykładowo 2 godzinki dziennie - bo taki ma limit, to bardzo rzadko będziemy musieli sięgać po ładowarkę. To ogromny plus, bo jeśli przykładowo mamy kilka dzieci - dwójkę lub trójkę, to w ciągu dnia każde będzie mogło skorzystać przez określony czas i energii tu nie zabraknie.

Oglądanie i granie wymagają dobrego ekranu i głośników - jak już wcześniej wspomniałem Lenovo Tab M9 ma 9-calowy ekran. Ten pracuje w rozdzielczości 1340 × 800 pikseli i oferuje jasność 400 nitów, która sprawdzi się w jasnych pomieszczeniach, a nawet na zewnątrz. Urządzeniu nie brakuje zestawu dwóch głośników pracujących w konfiguracji stereo obsługujących technologię Dolby Atmos. Połączenie dobrego ekranu i świetnych głośników z dźwiękiem przestrzennym oznacza jedno - jeszcze przyjemniejsze oglądanie filmów oraz granie, a to będą najprawdopodobniej dwie czynności najchętniej wykonywane przez dziecko (lub dzieci).

Mocy obliczeniowej Lenovo Tab M9 do prostszych zdań nie powinno zabraknąć - jest tutaj bowiem procesor MediaTek Helio G80 połączony z 3 GB pamięci operacyjnej (RAM) oraz 32 GB wbudowanej na pliki z możliwością rozszerzenia do 128 GB przy pomocy karty microSD. Do przeglądania internetu, gier, filmów czy nawet bardziej kreatywnych projektów typu rysunki, animacje i montaż własnego wideo jak znalazł. Urządzeniu nie brakuje też tylnego aparatu 8 Mpix, którego obecność zdecydowanie się przyda - może posłużyć do wykonania zdjęć notatek do szkoły.

Bezpieczeństwo i cyfrowa higiena dziecka w internecie

Tablet działa pod kontrolą systemu Android 12, natomiast jest możliwość wykonania aktualizacji do nowszego wydania Android 13. Producent gwarantuje, że jest to sprzęt na kilka lat, ponieważ obok aktualizacji systemu  zapewnia nawet 3 lata uaktualnień zabezpieczeń, więc nie powinniśmy się obawiać o aspekt bezpieczeństwa naszego dziecka, kont i plików przechowywanych na tablecie, bo sprzęt będzie zyskiwał okresowe aktualizacje.

Dla rodzica ważna jest możliwość zainstalowania odpowiedniego oprogramowania - m.in. YouTube Kids oraz Google Kids Space, które w znacznej mierze pomogą kontrolowanie, tego, co nasze dziecko robi przy pomocy sprzętu.

Ponadto Lenovo Tab M9 gwarantuje system szybkiej i bezpiecznej autoryzacji przy pomocy rozpoznawania twarzy realizowanego przednią kamerką poza hasłem lub pinem. Każdorazowe udzielenie sprzętu dziecku na określony czas będzie równoznaczne ze skanowaniem twarzy rodzica - jeśli pociecha będzie próbować przekroczyć ten limit, to i tak nie przejdzie do ekranu głównego. Nie ma obowiązku wpisywania kodu lub hasła, które bądź co bądź sprytne dziecko może podpatrzyć - z kamerką sprzęt jest zabezpieczony.

Dodatkowa ochrona Lenovo Tab M9 oraz niska cena

Niezwykle przydatną cechą tabletu Lenovo Tab M9 jest fakt, że producent oferuje tu dodatkową ochronę w postaci usługi ADP One. Może się zdarzyć, że dziecko przypadkowo upuści, zaleje lub w inny sposób nieoczekiwanie uszkodzi kupiony tablet - przykładowo stłucze ekran. To wcale nie powód do zmartwień, ponieważ w razie takiego wypadku możemy za darmo skorzystać z naprawy lub nawet wymiany sprzętu dzięki specjalnej promocji pozwalającej uzyskać dodatkową ochronę Lenovo ADP One na 2 lata – wystarczy do 2023 r. kupić i zarejestrować wybrane urządzenie na stronie promocji.

Tablet Lenovo Tab M9 można kupić w cenie 489 zł. Patrząc na cechy oraz promocję w postaci ochrony Lenovo przed uszkodzeniami, urządzenie wydaje się idealnym kandydatem na prezent dla dziecka. Stosunkowo niedrogim, ale takim, które posłuży przez długie lata.

Lokowanie produktu: Lenovo
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu