REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Threads lada moment w Polsce. Będziecie korzystać?

Threads do tej pory nie był dostępny na terenie Unii Europejskiej, oddając X-owi od Elona Muska ten rynek w zasadzie całkowicie. Tym niemniej już w przyszłym tygodniu będzie można sprawdzić, ile jest wart Twitter od Facebooka.

09.12.2023
16:05
Threads lada moment w Polsce. Będziecie korzystać?
REKLAMA

Twitter, dopóki był Twitterem, był w zasadzie nie do ruszenia - przynajmniej, jeśli chodzi o typ usługi społecznościowej, skupiającej się na krótkich treściach tekstowych. Nie wszystkim jednak odpowiada jego nowa, nadana przez Elona Muska forma. Liczni użytkownicy deklarują chęć opuszczenia platformy i, jak twierdzą, czekają na solidną alternatywę. Tyle że z jakiegoś względu do tej pory żadna z alternatyw nie odniosła większego sukcesu. X (dawniej Twitter) nie wydaje się zagrożonym.

REKLAMA

To może się zmienić w momencie, gdy Meta - właściciel usług WhatsApp, Instagram i Facebook - uruchomi na całym świecie usługę Threads, czyli klona Twittera. Na dziś nie jest jeszcze ona dostępna globalnie, z uwagi na fakt, że... łamie prawo wielu krajów, w tym Unii Europejskiej, dotyczące prywatności i ochrony danych użytkowników. Threads ponoć jednak jest już czysty i spełnia europejskie standardy. Świadczyć może o tym cicha zapowiedź premiery usługi.

Social media rządzą światem. Bądź na bieżąco:

Kiedy Threads w Polsce? Dowiesz się tego z aplikacji Instagram.

Threads nie jest kompletnie nową siecią społecznościową - bazuje na tym, co zbudował Instagram. Można wręcz powiedzieć, że Threads jest taką szczególną nakładką na Insta, zmieniającą typ treści z wideo i zdjęć na treści tekstowe. Nic więc dziwnego, że pierwsza zapowiedź usługi w Polsce jest dostępna właśnie w aplikacji Instagram. Nieco ukryta, z premedytacją.

By ową zapowiedź zobaczyć, należy w wyszukiwarce aplikacji Instagram wpisać angielskie słowo ticket (bilet). Po jego wpisaniu w polu wyszukiwarki pojawi się wcześniej niewidoczna mała ikonka z bilecikiem. Gdy użytkownik ją dotknie, na pełnym ekranie wyświetli się animacja z wizytówką użytkownika w sieci Threads oraz licznikiem odliczającym do premiery Threads w Europie.

Zapowiedź Threads w Instagramie

Z licznika wynika, że usługa zostanie uruchomiona już w najbliższy czwartek, czyli 14 grudnia. Na dziś nie jest jasne czy zaoferuje pełną funkcjonalność swojej amerykańskiej wersji. Na szczęście niebawem będzie okazja się przekonać.

REKLAMA

Jak działa Threads?

Aplikacja umożliwia użytkownikom publikowanie i udostępnianie tekstu, obrazów i filmów, a także interakcję z postami innych użytkowników poprzez odpowiedzi, reposty i polubienia. Threads jest ściśle powiązany z Instagramem i wymaga, aby użytkownicy mieli konto na Instagramie i używali Threads pod tym samym uchwytem Instagrama. Aplikacja będzie dostępna na urządzeniach z systemem iOS i Android. Jest jeszcze aplikacja webowa, ale ta oferuje ograniczoną funkcjonalność i wymaga wcześniejszej instalacji aplikacji mobilnej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA