REKLAMA

Gracz-rezydent na pełen etat? To praca tylko dla twardzieli

Wiele osób chciałoby grać w gry na pełen etat, wiążąc swoje hobby z pracą zarobkową. Ale co by powiedzieli na stanowisko gracza-rezydenta w... szpitalu dziecięcym? Takie stanowisko utworzono w jednej z placówek dla najmłodszych pacjentów, licząc na terapeutyczne działanie wspólnej rozgrywki wieloosobowej.

Gracz-rezydent na pełen etat? To praca tylko dla twardzieli
REKLAMA

Gry komputerowe przez pierwsze lata swojego istnienia uważane były za niszę przeznaczoną dla dzieci i nastolatków. Jednak wraz z upływem lat zmieniający się świat pokazał, że szeroko pojęte gry komputerowe to świat otwarty także dla najmłodszych, młodych czy dorosłych, a niekiedy i osób starszych. Podobnie myślą przedstawiciele szpitala dziecięcego w szkockim Glasgow, którzy właśnie zatrudnili pierwszego gracza-rezydenta.

REKLAMA

Szpital dziecięcy ma pracownika na pełen etat. Jest nim "Gracz 2"

Steven Mair to zatrudniony na pełen etat "gracz rezydent", pełniący swoje obowiązki w Królewskim Szpitalu Dziecięcym w Glasgow, największej tego typu placówce w Szkocji. Do zadań 26-latka będzie należeć przede wszystkim gra z małymi pacjentami w gry multiplayer i dotrzymywanie im towarzystwa.

 class="wp-image-4987742"
Źródło: Glasgow Children's Hospital Charity

Mair oprócz grania odpowiada także za organizację imprez dla dzieci w szpitalu, takich jak choćby niedawna impreza z okazji premiery EA Sports FC 2025.

 class="wp-image-4987745"
Źródło: Glasgow Children's Hospital Charity

Zatrudnienie Maira możliwe było dzięki zbiórkom charytatywnym zorganizowanym przez graczy, a także dzięki funduszom przekazanym przez wydawców gier Indie takich jak Neonhive czy Devolver Digital. Ponadto amerykańska organizacja charytatywna Child's Play przekazała szpitalowi 12 tys. dolarów na zakup dostosowanych do potrzeb szpitala konsol do gier, które mają zastąpić ponad dziesięcioletnie konsole Xbox 360 i Playstation 3 będące obecnie na stanie szpitala.

Zdaniem przedstawicieli szpitala gracz-rezydent ma nie tylko pomóc małym pacjentom w zabijaniu czasu. Placówka zaznaczyła, że badania naukowe pokazują związek pomiędzy graniem w gry wideo a redukcją lęku i stresu.

REKLAMA

Może zainteresować cię także:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: wczoraj
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA