REKLAMA

Jaki będzie Pixel Watch 3? Szykują się duże zmiany względem poprzednika

Pixel Watch 3 zostanie zaprezentowany za około cztery miesiące, lecz już teraz do internetu trafił całkiem potężny przeciek dotyczący nowego zegarka Google'a. Informacje pokazują, że Google na poważnie wziął sobie do serca uwagi fanów i poprawił największy problem smartwatcha.

10.07.2024 10.08
Jaki będzie Pixel Watch 3? Szykują się duże zmiany względem poprzednika
REKLAMA

Jesień to nie tylko czas premiery nowych iPhone'ów i nowej wersji systemu Android, bo wtedy także oczy technologicznego świata kierują się na Google. Wtedy to - podczas wydarzenia Made by Google - koncern oprócz systemu operacyjnego prezentuje swoje własne nowości: smartfony Pixel, smartwatche Pixel Watch oraz słuchawki Pixel Buds.

W tym roku nie będzie inaczej, a już teraz do internetu trafiła garść informacji dotyczących nadchodzącego smartwatcha Google'a, Pixel Watch 3.

REKLAMA

Jaki będzie Pixel Watch 3? Nowy przeciek pokazuje czego można się spodziewać

Informacje pochodzą od dziennikarki serwisu Android Authority, Kamili Wojciechowskiej, która otrzymała je od "źródła wewnątrz Google".

Jak przekazuje Wojciechowska, w tym roku Pixel Watch 3 będzie dostępny w dwóch rozmiarach: 41 mm i 45 mm oraz w wariantach z LTE i tylko Wi-Fi. Oba warianty rozmiarowe nie mają jeszcze nazw, jednakże poprzednie informacje opublikowane przez serwis Android Headlines wskazują, że większy model będzie nosił nazwę "Pixel Watch 3 XL".

Nachodzący zegarek ma skończyć z największym problem poprzednika - grubymi ramkami. Te mają zostać zmniejszone o milimetr, z 5,5 do 4,5 mm - czyli o prawie 20 proc.

Wizualizacja zmian rozmiarowych w Pixel Watch 3; Źródło: Android Authority

To, co się nie zmieni względem poprzednika, to procesor - tu ponownie znajdziemy czip Qualcomm Snapdragon W5. W wariancie 41 mm spotkamy tę samą baterię o pojemności 310 mAh, natomiast w XL będzie ona nieco większa - 420 mAh.

Ekran zegarka ma posiadać jasność maksymalną na poziomie 2000 nitów, w przeciwieństwie do zeszłorocznego modelu, który osiągał jedynie 1000 nitów. To oznacza, że ekran Pixel Watch 3 będzie znacznie bardziej czytelny m.in. w ostrym słońcu.

Nieznacznym zmianom ma ulec paleta dostępnych opcji kolorystycznych koperty i opaski. Wariant srebrna koperta / błękitna opaska ma zostać zamieniony na odpowiednio srebrną kopertę z różową opaską oraz szarą kopertę z szarą opaską w wariantach 41 i 45 mm. Ponadto w wariancie 45 mm zabraknie opcji złotej koperty z szarą opaską.

Źródło: Android Authority

Pixel Watch 3 ma zostać wyposażony także w technologię ultraszerokopasmową (Ultra WideBand, UWB) znaną z zegarków Apple Watch czy lokalizatorów Motoroli. Pozwala ona określić położenie urządzenia z dokładnością do centymetrów. Obecnie UWB ma zastosowanie właśnie w precyzyjnym określaniu lokalizacji, jednak technologii wróży się kolejne zastosowania, takie jak otwieranie samochodów bez kluczy.

REKLAMA

Więcej ze świata smartwatchy:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA