REKLAMA

Najlepsze programy do poczty e-mail - ranking 2024

Co prawda coraz częściej wymieniamy informacje przez komunikatory, ale e-mail wciąż pozostaje istotnym elementem komunikacyjnym. Jaki program pocztowy wybrać?

22.06.2024 15.50
Najlepsze programy do poczty e-mail - ranking 2024
REKLAMA

Zdawałoby się, że wybór najlepszego programu pocztowego to banalne zadanie, ale może okazać się inaczej. Jeśli się nad tym zastanawiasz, to znaczy, że podstawowe oprogramowanie, z którego dotychczas korzystałeś, przestało spełniać twoje wymagania.

REKLAMA

Wielu z nas korzysta po prostu z programów pocztowych dostępnych w przeglądarce, takich jak np. Gmail, i nie widzi potrzeby instalowania oddzielnych aplikacji. Jednak, gdy nie mamy dostępu do internetu, takie rozwiązanie staje się niepraktyczne. W takich sytuacjach możliwość przejrzenia pobranych maili offline może być niezwykle przydatna.

Dlaczego ostatnio rzadko mówi się o aplikacjach pocztowych? Ponieważ usługi pocztowe gigantów takich jak Google czy Microsoft są dostępne za darmo (przynajmniej w ograniczonej wersji) i oferują potężne możliwości. Większość użytkowników uznaje, że to, co zapewniają Gmail czy Outlook, jest w pełni wystarczające. A co za tym idzie, mało kto szuka alternatyw.

Najlepsze programy do poczty e-mail

W naszym zestawieniu prezentujemy najpopularniejsze aplikacje pocztowe, dostępne praktycznie na wszystkie platformy, tzn. na komputery z systemem Windows, Linux i macOS, a także na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po jeszcze inne, alternatywne programy.

Zobacz inne poradniki na Spider's Web:

Google Gmail - aplikacje tylko na urządzenia mobilne

Tak jak wspominaliśmy na wstępie, Gmail nie posiada dedykowanej aplikacji na komputery, ale jest dostępny na smartfony i tablety działające na systemach Android i iOS.

 class="wp-image-4708034"
GMail na przeglądarce

Gmail dzięki działaniu z ekosystemie Google to prawdziwa potęga. Jest zintegrowany ze wszystkimi popularnymi usługami, jak np. Kalendarz Google. To pierwszy - i często ostatni - wybór osób ze smartfonami innymi niż iPhone.

Pobierz Gmail:

Microsoft Outlook - potęga Microsoft 365

Udostępnienie darmowej wersji Outlooka było prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Owszem, w stosunku do wersji płatnej (dla abonentów Microsoft 365) ma swoje ograniczenia, ale dla osób pracujących w ekosystemie Microsoftu będzie doskonałym wyborem.

Outlooka możemy uruchomić w przeglądarce, a także jako samodzielną aplikację dostępną w Microsoft Store. Wersja darmowa, oprócz podstawowych funkcji, udostępnia również integrację z kalendarzem czy zadaniami.

 class="wp-image-4708001"
Outlook

Płatna wersja oferuje między innymi zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, większą pojemność skrzynki czy dodatkowe opcje współpracy i integracji. No i oczywiście wszystkie zalety, które otrzymujemy dzięki Microsoft 365.

Pobierz Outlook:

Proton Mail - bezpieczeństwo przede wszystkim

Poczta Proton to pierwszy wybór jeśli zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Do naszej dyspozycji oddano również samodzielną aplikację, ale jeśli korzystamy z planu darmowego poczty Protona, możemy ją testować tylko przez dwa tygodnie.

 class="wp-image-4708385"
Proton Mail

Przypomnijmy tylko, że opcja darmowa (plan Free) pozwala nam na wykorzystanie 1 adresu e-mail, 1 GB przestrzeni Proton Mail i 5 GB Proton Drive. Możemy również wysyłać tylko do 15 wiadomości dziennie.

Po przejściu na plan płatny (np. Mail Plus) możemy już bez ograniczeń korzystać z dedykowanej aplikacji, otrzymujemy 15 GB pamięci dyskowej, zniesienie ograniczeń, wsparcie czy opcję Proton Calendar.

Pobierz Proton Mail:

Mozilla Thunderbird - darmowy open source

Dla wielu zaletą będzie, że nie jest to oprogramowanie stworzone przez gigantów IT, ale aplikacja wolnoźródłowa. Thunderbird znany jest użytkownikom od wielu lat, a aplikacja jest wciąż usprawniana i znajduje się na czele list polecanych klientów pocztowych.

 class="wp-image-4708487"
Mozilla Thunderbird

Thunderbird w wersji mobilnej rozwijany jest pod inną nazwą (K-9 Mail) i jak na razie dostępny jest wyłącznie w wersji na Androida.

Pobierz Mozilla Thunderbird:

W naszym zestawieniu skupiliśmy się na najpopularniejszych usługach pocztowych, ponieważ uważamy, że ich możliwości będą w zupełności wystarczające dla 99 proc. użytkowników.

Jeśli wciąż nie jesteś zadowolony usług oferowanych przez wymienione serwisy pocztowe i szukasz czegoś innego, możesz sprawdzić także inne popularne rozwiązania takie jak Mailbird, eM czy Canary Mail.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA