REKLAMA

Apple mówi wprost: okłamaliśmy was, co nam zrobicie?

Nowe iPady Air M2 (2024) mają nieco inne specyfikacje niż te, które Apple prezentował na stronie internetowej i w materiałach prasowych. Co firma zamierza zrobić z tym faktem? Nic - i mówi o tym wprost.

04.06.2024 09.08
Nowe iPady Air M2 (2024) mają słabszą specyfikację, niż taką którą wcześniej podawał Apple
REKLAMA

Apple ostatnio zapowiedział i wydał nowe tablety, m.in. odświeżoną serię iPad Air, do której trafiły chipy Apple Silicon M2 znane z MacBooków. Mieliśmy dostać takie same podzespoły, co w iPadach Pro z 2022 r.: 8 rdzeni CPU, 10 rdzeni GPU.

REKLAMA

Z tym drugim jest problem. Fani odkryli, że przeszło miesiąc po oficjalnej premierze, wszystkich ochach i achach, Apple po cichu zmienił specyfikację iPada Air.

iPad Air M2 (2024) jest słabszy niż myśleliśmy

Na anglojęzycznej stronie zmieniona została specyfikacja iPadów Air z chipem M2. Zamiast 10-rdzeniowej opcji, o której Apple mówił od początku, dowiedzieliśmy się, że te mają jedynie 9-rdzeni.

Niby nic. Ale to nadal zatajanie przed klientami tego, co otrzymują. To jakby Tesla ogłosiła nowy samochód, zaczęła przyjmować zamówienia, a potem, tuż przed dostawami, zdradzić, że jednak będzie słabszy. A tutaj jest jeszcze gorzej, bo pierwsi klienci już zaczęli otrzymywać nowe iPady.

Teraz poznaliśmy oficjalne stanowisko Apple’a w tej sprawie. Nikt nie sypie głowy popiołem. Firma z Cupertino ma bardziej zdecydowane podejście do sprawy.

Odpowiedź Apple’a: i co z tego xD

Apple pierwotnie reklamował, że nowy chip M2 w iPadzie Air ma 10-rdzeniowy procesor graficzny, ale później zaktualizowano stronę internetową i w jego miejscu pojawiło się 9-rdzeniowe GPU. Mimo tej rozbieżności, Apple zapewnia klientów, że wszystkie twierdzenia dotyczące wydajności chipa M2 pozostają dokładne. Deklaracje te dotyczyły konfiguracji 9-rdzeniowego GPU.

Aktualizujemy Apple.com, aby poprawić liczbę rdzeni dla chipa M2 w iPadzie Air. Wszystkie twierdzenia dotyczące wydajności iPada Air z M2 są dokładne i opierają się na 9-rdzeniowym procesorze graficznym

- przekazał rzecznik Apple’a serwisowi 9to5Mac.

Apple utrzymuje, że iPad Air z M2 jest prawie o 50 proc. szybszy od poprzedniego modelu z M1:

W połączeniu z szybszą przepustowością pamięci, nowy iPad Air jest prawie o 50 proc. szybszy od poprzedniego iPada Air z M1 w szerokim zakresie zadań związanych z produktywnością i kreatywnością. W porównaniu do iPada Air z chipem A14 Bionic, nowy iPad Air oferuje nawet 3 razy wyższą wydajność

- dodał w oświadczeniu.

Na Spider's Web dowiesz się wszystkiego o najnowszych iPadach:

Czyli: tak, okłamaliśmy was. Ale nic się nie stało, prawda?

Wychodzi na to, że Apple przekazywał nieprawdziwe informacje odnośnie liczby rdzeni GPU. Wszystko inne, również wydajność, pozostaje niezmieniona względem reklamowanych cyferek. To też tłumaczy, dlaczego iPad Air z chipem M2 radzi sobie zauważalnie gorzej w syntetycznych testach od iPada Pro z 2022 r. z tym (teraz wiemy, że jednak nie) samym M2.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA