REKLAMA

Możesz sprawdzić, czy twój iPhone jest popsuty. Przetestowaliśmy, jak działa narzędzie od Apple'a

Apple udostępnił w Polsce nowe narzędzie z dedykacją dla wszystkich pomysłowych Dobromirów i Zosi Samosi. Z Apple Diagnostics możesz z domu przeprowadzić diagnostykę swojego iPhone'a, tak jak robią to autoryzowane serwisy.

53 minuty temu
Możesz sprawdzić, czy twój iPhone jest popsuty. Przetestowaliśmy, jak działa narzędzie od Apple'a
REKLAMA

Pod koniec 2022 roku do Polski trafiło Apple Self Service Repair, czyli usługa z częściami zamiennymi i narzędziami niezbędnymi do przeprowadzenia samodzielnej naprawy iPhone'ów oraz komputerów Mac. Samoobsługowa Naprawa dla produktów Apple jest alternatywą dla osób, które chcą przedłużyć życie uszkodzonego urządzenia, a jednocześnie nie chcą narażać się na koszty zawiązane z oddaniem do autoryzowanego serwisu.

Jednak Apple Self Service Repair wymaga od klienta by ten wiedział, czego konkretnie potrzebuje - jaki element urządzenia uległ uszkodzeniu. A to bez specjalistycznej wiedzy mogło być problemem, dlatego Apple pod koniec ubiegłego roku udostępnił oprogramowanie umożliwiające sprawdzanie poprawnego działania jego urządzeń. Teraz narzędzie Apple Diagnostics do samoobsługowej naprawy trafia do Polski.

REKLAMA

Diagnostyka iPhone'a jak w serwisie? Apple udostępnia Polakom nowe narzędzie

26 czerwca Apple oficjalnie poinformował o wprowadzeniu do Polski i 31 innych krajów Europy narzędzia Diagnostics do samoobsługowej naprawy. Za jego pomocą każdy użytkownik z zacisza własnego domu może przeprowadzić takie same testy jak Autoryzowane Serwisy Apple i testować posiadaną przez siebie elektronikę pod kątem optymalnej pracy poszczególnych komponentów sprzętowych i programowych, a także identyfikować te wymagające ewentualnej naprawy.

Dzięki narzędziu Apple Diagnostics klientom łatwiej jest ocenić, czy ich produkt potrzebuje naprawy. Podczas sesji uruchomionej na innym urządzeniu mogą sprawdzić stan i sprawność produktu, który jest potencjalnie zepsuty. Po rozpoczęciu sesji i przejściu przez wyświetlane na ekranie komunikaty klient dowie się, czy jego produkt trzeba naprawić i które części wymagają wymiany.

Przekazuje Apple

Diagnostyka Apple'a dostępna jest dla iPhone'a (z systemem iOS 17.0 lub nowszym), komputerów Mac (z systemem macOS Sonoma 14.1) i Studio Display.

Jak wygląda samodzielna diagnostyka Apple do samoobsługowej naprawy?

Mieliśmy okazję przetestować samodzielną diagnostykę Apple do samoobsługowej naprawy. Z całym przekonaniem możemy powiedzieć, że nie tylko działa, ale i jest prosta w obsłudze nawet dla mało biegłego użytkownika.

Samodzielną diagnostykę urządzeń Apple należy rozpocząć od wejścia na stronę getsupport.apple.com/self-service-diagnostics. Na stronie należy wybrać typ urządzenia, dla którego chce przeprowadzić się diagnostykę.

W przypadku iPhone'a telefon należy wprowadzić w tryb diagnostyczny. By wprowadzić iPhone'a w tryb diagnostyczny wyłącz urządzenie, a po wyłączeniu naciśnij i przytrzymaj oba przyciski zmiany głośności. Wciąż trzymając przyciski, podłącz telefon do ładowania - do komputera lub bezpośrednio do gniazdka. Gdy pojawi się logo Apple, zwolnij oba przyciski.

Po wejściu w tryb diagnostyczny możliwe będzie także sprawdzenie numeru seryjnego, a to dzięki ikonie w prawym dolnym rogu ekranu.

Po prawidłowym wypełnieniu formularza na stronie Diagnostyki Apple kliknij "Rozpocznij sesję", na ekranie iPhone'a również dotknij "Rozpocznij sesję".

Na ekranie komputera lub innego urządzenia, którego używasz przy diagnostyce, wyświetli ci się lista dostępnych pakietów diagnostycznych. Każdy pakiet zawiera opis wraz z opisem sytuacji, w której powinien zostać przeprowadzony.

Ze względu na specyfikę analizowanych komponentów, każdy test jest inny i wymaga innego poziomu uwagi użytkownika. Przykładowo, inspektor zasobów mobilnych wymaga jedynie rozpoczęcia testu i cały proces odbywa się bez udziału użytkownika.

Podczas gdy testy m.in. multi-touch, Face ID czy audio wymagają interakcji z urządzeniem. Do każdego testu Apple dołącza instrukcję czynności, jakie powinien wykonać użytkownik. Pojedynczy test trwa od 2 do 5 minut. Każdy test można zatrzymać w dowolnej chwili.

W przypadku pozytywnego zakończenia testu, przy każdym elemencie zostanie wyświetlona zielona ikona informująca o poprawnym działaniu.

W przypadku niepomyślnego zakończenia testu narzędzie Diagnostyki Apple wyświetli komunikat "Znaleziono problem" wraz z opisem defektu.

Więcej na temat Apple:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Rabanser / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA