ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Amazon Prime Day powraca. Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o nadchodzącym dniu zakupów

Amazon Prime Day już po raz trzeci zawita w Polsce. 48 godzinne święto zakupów to świetna okazja na zakup nowych gadżetów, prezentów, lub po prostu wymianę tego, co zużyte. Podpowiadamy, jak wziąć udział w Prime Day oraz jak się do niego przygotować.

25.06.2024 07.27
Amazon Prime Day powraca! Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o nadchodzącym dniu zakupów
REKLAMA

Amazon Prime Day to coroczne święto zakupowe organizowane przez Amazon. Dobrze znane klientom zagranicznym wydarzenie zawita do Polski już po raz trzeci. Jak przekazuje gigant, w tym roku Prime Day odbędzie się w dniach od 16 do 17 lipca i będzie jedyną w swoim rodzaju okazją na zakup elektroniki - i nie tylko - w okazyjnych cenach.

REKLAMA

Czym jest Amazon Prime Day i jak z niego skorzystać?

Prime Day jest coroczną akcją przeznaczoną dla osób posiadających konto w serwisie Amazon z aktywną subskrypcją Amazon Prime. W czasie trwania Amazon Prime Day osoby subskrybujące będą miały dostęp do specjalnych, ograniczonych czasowo okazji na zakup setek produktów w niższych cenach.

Przeceny podczas Amazon Prime Day wynoszą od kilku do nawet kilkudziesięciu procent pierwotnej ceny, lecz dostępne są one jedynie przez 48 godzin trwania wydarzenia.

By wziąć udział w Amazon Prime Day, niezbędne jest członkostwo w programie Amazon Prime. Subskrypcja kosztuje zaledwie 49 zł rocznie, z alternatywną opcją płatności 10,99 zł miesięcznie. By rozpocząć subskrypcję Amazon Prime, nie musisz czekać aż do Prime Day - możesz zrobić to już teraz.

Gdzie znaleźć promocje Amazon Prime Day?

Gdy rozpocznie się Amazon Prime Day, na stronie głównej serwisu Amazon pojawi się skrót do listy ofert. Ponadto promocje będą widoczne z poziomu listy produktów - na przykład w danej kategorii lub z listy wyników wyszukiwania.

Czym jest Amazon Prime? Korzyści przez cały rok

Amazon Prime to subskrypcja serwisu Amazon, w ramach której susbskrybenci otrzymują możliwość darmowej dostawy i zwrotów - zarówno do punktów odbioru, paczkomatów, jak i po prostu do domu. Jednak jest to jedynie początek benefitów, gdyż z aktywną subskrypcją Amazon Prime uzyskujesz dostęp także do biblioteki filmów i seriali usługi Amazon Prime Video.

Dla graczy nie do pominięcia są korzyści Prime Gaming, czyli m.in. comiesięczny pakiet bonusów do gier takich jak Valorant czy League of Legends, ale także darmowy dostęp do wybranych gier.

Subskrypcja Amazon Prime to także dostęp do ekskluzywnych promocji. Ich przykładem jest właśnie Amazon Prime Day, lecz specjalne oferty pojawiają się także choćby z okazji Black Week.

Choć Prime Day zawita do nas za niecały miesiąc, subskrypcję Amazon Prime rozpocząć możesz już teraz. Dla nowych użytkowników Amazon oferuje 30-dniowy, niezobowiązujący okres próbny.

SPRAWDŹ OFERTĘ PRIME
Amazon
Amazon Prime
Amazon

Co będzie na promocji podczas Amazon Prime Day?

Biorąc pod uwagę nasze poprzednie doświadczenia z corocznym wydarzeniem Amazon, główną gwiazdą wydarzenia będzie wszelkiego rodzaju elektronika. Tylko w zeszłym roku udało nam się wychwycić promocje na urządzenia takie jak smartfony, słuchawki nauszne, słuchawki TWC, smartwatche, tablet graficzny czy hub USB. Jednak była to kropla w morzu promocji, w których wyłapać można było elektryczne szczoteczki do zębów, golarki, przenośne głośniki, powerbanki czy kontrolery i konsole do gier.

Podczas Prime Day można spodziewać się także produktów topowych marek takich jak Apple, Sony, Garmin, Huawei, Logitech, Razer czy SanDisk.

Co ważne, Prime Day to zawsze świetna okazja do nabycia autorskich produktów Amazon. Mowa tu przede wszystkim o czytniku Kindle w różnych wariantach, odtwarzaczu Fire TV Stick oraz głośniku Echo Dot.

Jak przygotować się do Amazon Prime Day?

Oprócz wiadomego zasubskrybowania do Amazon Prime, przez rozpoczęciem Prime Day warto wykonać kilka czynności.

Przede wszystkim warto przygotować sobie listę produktów, których rzeczywiście się potrzebuje. Podczas wydarzeń zakupowych takich jak Prime Day łatwo wpaść w wir zakupów i - w obliczu licznych promocji - zamówić do domu średnio potrzebne przedmioty. Dobrze opisana lista produktów wraz z dopiskami o tym dlaczego chce się kupić dany przedmiot, pomoże uniknąć transakcji, której będzie się żałować.

Jeżeli jesteś zapatrzony w jeden konkretny produkt, na przykład Apple Watch, warto dodać go sobie zawczasu do listy życzeń. Umieszczenie na liście życzeń pozwoli podejrzeć, czy twój wybrany produkt jest w promocji, a jeżeli jest, to czy jest wciąż dostępny.

Choć Amazon Prime Day to święto promocji, nie każda promocja jest warta swej ceny. Przeglądając oferty Amazon, warto mieć na uwadze ceny produktów w porównywarkach cen. Można w ten sposób zaoszczędzić całkiem niezłe kwoty, kierując się w stronę najtańszej oferty.

Z kolei zarówno nowi użytkownicy Amazon, jak i nowi subskrybenci Amazon Prime powinni koniecznie sprawdzić informacje dotyczące adresu wysyłki oraz danych dotyczących płatności. Pomoże to uniknąć niespodzianek i usprawni zakupy podczas Amazon Prime Day.

Może zainteresować cię także:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Thaspol Sangsee / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA