REKLAMA

Amazon Luna to gry za darmo, bez komputera i z każdego miejsca w Polsce

Nowa chmura dla graczy zawitała na naszym rynku. Amazon Luna od giganta stojącego za m.in. najpopularniejszą usługą hostingową na świecie, rozpoczęła ekspansję na nasze terytorium. Gracze, którzy posiadają subskrypcję Prime, mogą zacierać ręce z radości.

20.06.2024 07.45
Amazon Luna to gry za darmo, bez komputera i z każdego miejsca w Polsce
REKLAMA

Granie w chmurze, znane również jako cloud gaming, to nowa technologia, która pozwala na uruchamianie gier wideo na urządzeniach o stosunkowo słabej mocy obliczeniowej. Zamiast instalować grę na swoim komputerze lub konsoli, użytkownik gra w nią strumieniowo zdalnie, z serwerów dostawcy usługi. Obraz i dźwięk z gry są przesyłane do urządzenia gracza za pomocą internetu, a sterowanie odbywa się za pomocą kontrolera lub klawiatury i myszki.

REKLAMA

Do tej pory cloud gaming kojarzył się głównie z dwoma gigantami: Nvidią i ich NVIDIA GeForce NOW oraz Microsoftem i xCloud, dostępnym w abonamencie Xbox Game Pass Ultimate. Była jeszcze usługoa Google Stadia, ale to już przeszłość. Na szczęście, konkurencja na naszym rynku staje się coraz silniejsza - właśnie do gry wchodzi Amazon Luna. Rozwiązanie z pewnością skusi wielu graczy.

Czym jest Amazon Luna?

Amazon Luna to platforma gier w chmurze opracowana przez firmę Amazon, dostępna pod adresem luna.amazon.pl. Umożliwia ona granie w gry wideo na różnych urządzeniach bez konieczności posiadania mocnego komputera czy konsoli. Gry są strumieniowane z serwerów Amazona, co oznacza, że ​​użytkownicy potrzebują jedynie stabilnego połączenia internetowego, aby móc grać. I co najlepsze, platforma właśnie trafiła do Polski!

Luna oferuje dwa kanały subskrypcji:

  • Luna Prime: wliczona w subskrypcję Amazon Prime, daje dostęp do ograniczonej biblioteki gier, w tym takich hitów jak Fallout New Vegas, Metro Exodus i Overcooked.
  • Luna+: płatny abonament w cenie 39,99 zł miesięcznie, zapewnia dostęp do rozszerzonej biblioteki gier, składającej się z ponad 100 tytułów, m.in. Batman Arkham Knight, serii LEGO czy Fallout.

Luna dostępna jest na wielu urządzeniach, m.in.:

  • smartfonach i tabletach z Androidem i iOS,
  • komputerach z systemem Windows i macOS,
  • urządzeniach Fire TV,
  • telewizorach Smart TV wybranych producentów (Samsung, LG).

Platforma działa również w przeglądarkach internetowych Chrome i Safari.

Gry w Lunie - co z dostępnością?

Posiadając abonament Amazon Prime, zyskujesz dostęp do sporej gamy gier w Lunie. Należy jednak wspomnieć, że biblioteka ta nie jest jeszcze tak rozbudowana, jak u konkurencji. Nawet po podłączeniu konta Epic Games (możesz również podłączyć Discord, GOG czy Ubisoft), nie pojawiają się wszystkie gry z twojej biblioteki. Na szczęście, jeśli posiadasz tytuły na koncie Ubisoft lub GOG, zyskujesz dostęp do bogatej biblioteki tych platform.

Na Spider's Web znajdziesz więcej nowości ze świata gier:

Jak wygląda granie w Lunie?

Moje wrażenia z gry w Lunie są jak najbardziej pozytywne. W przeciwieństwie do rozwiązań od Nvidii czy Xboksa, które w przeszłości działały u mnie niestabilnie, Luna spisuje się znakomicie.

Nawet na słabym Wi-Fi na laptopie da się bez problemu zagrać w Fortnite’a. Nie jest to idealne doświadczenie, ale działa zdecydowanie płynniej niż w przypadku wcześniejszych prób streamowania gier w chmurze.

Darmowe gry z prime gaming w Amazon Luna

Oczywiście, granie w gry rankingowe, gdzie liczy się każdy ułamek sekundy, nie jest najlepszym pomysłem w przypadku chmury, która czasem może generować opóźnienia. Jednak do luźniejszych tytułów lub gier dla pojedynczego gracza, Luna sprawdza się znakomicie.

Z dziennikarskiego obowiązku muszę wspomnieć, że podłączenie pada do Luny jest bezproblemowe i proste. Działa praktycznie każdy kontroler, który masz w domu, więc możesz wygodnie grać na kanapie. To zdecydowanie poprawia komfort gry i zmniejsza odczuwanie opóźnień, wszak pad to pad.

Potwierdzam, da się grać we Fortnite'a z Amazon Luna
REKLAMA

Czy warto spróbować? Oczywiście, że tak! Jeśli tylko opłacasz abonament prime, to Lunę masz za darmo. A to już jest coś, co powinno cię przekonać do przetestowania nowej opcji do streamingu gier.

SPRAWDŹ OFERTĘ AMAZON PRIME
Amazon
Wypróbuj Prime
Amazon
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA