REKLAMA

Tak komputerów jeszcze nie łączyliśmy. Thunderbolt Share to nowy pomysł na stanowisko pracy

W dzisiejszym świecie, gdzie praca zdalna i hybrydowa stały się nową normą, efektywna współpraca między urządzeniami jest kluczowa do osiągnięcia maksymalnej produktywności. Thunderbolt Share ma w tym pomóc.

15.05.2024 15.00
Intel Thunderbolt Share
REKLAMA

Intel wprowadza na rynek Thunderbolt Share, czyli dość nowatorskie oprogramowanie, które ma na celu istotną poprawę wygody, w jaki użytkownicy współdzielą swoje zasoby komputerowe. Thunderbolt Share, jak nazwa sugeruje, wykorzystuje interfejs Thunderbolt, aby umożliwić użytkownikom błyskawicznie i bezobsługowo udostępnianie monitorów, klawiatur, myszy i plików między dwoma komputerami.

REKLAMA

To rozwiązanie jest idealne dla osób pracujących przy komputerze zawodowo lub wykonujących na nim bardziej wymagające zadania, którzy często przełączają się między laptopem a komputerem stacjonarnym, potrzebując dostępu do zasobów obu maszyn jednocześnie.

Intel Thunderbolt Share - szybkość Thunderbolta, wygoda nowego oprogramowania. Są jednak ograniczenia

Dzięki Thunderbolt Share, użytkownicy mogą bezproblemowo przeciągać i upuszczać pliki między systemami, edytować dokumenty w czasie rzeczywistym na różnych urządzeniach, a nawet kontrolować oba komputery za pomocą jednego zestawu klawiatury i myszy. To nie tylko zwiększa wydajność, ale również eliminuje potrzebę inwestowania w dodatkowe urządzenia peryferyjne.

Czytaj też:

Obraz jest przy tym przesyłany w pełnej rozdzielczości i bez kompresji, znikomej latencji i odświeżaniem 60 Hz. Z kolei współdzielenie połączenia sieciowego w ramach Thunderbolt Networking Share nie wpływa na przepustowość kart sieciowych Wi-Fi i Ethernet.

REKLAMA

Thunderbolt Share działać może w trybie komputer-komputer, lub też za pośrednictwem thunderboltowego huba lub monitora. Wymagać będzie niestety nowoczesnego komputera - konkretniej takiego, który obsługuje Thunderbolt 4 i Thunderbolt 5. Rozwiązanie to nie ma charakteru sprzętowego, to w zasadzie nowa aplikacja software’owa Intela dla komputerów z powyższymi złączami, ale… i tak będzie dostępna przede wszystkim z nowym sprzętem.

Licencja na Thunderbolt Share będzie bowiem oferowana na razie tylko producentom komputerów i związanego z nimi sprzętu i na razie nie będzie dostępny do kupienia lub pobrania przez zwykłych użytkowników. Wśród partnerów, którzy zadeklarowali implementację Thunderbolt Share do swoich urządzeń, Intel wymienia marki MSI, Lenovo, Razer, Acer, Kensington, Belkin, Promise i Plugable.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA