REKLAMA

Zwróci ci pieniądze i pogada o problemach. Tak Microsoft rezygnuje z ludzi

Sztuczna inteligencja dotarła także do gamingowej gałęzi Microsoftu. Według informacji "wirtualny agent wsparcia Xbox" ma zajmować się przede wszystkim wsparciem technicznym użytkowników platformy, ale nie obce ma mu być także przyjmowanie zwrotów, a nawet moderacja treści.

03.04.2024 07.22
Zwróci ci pieniądze i pogada o problemach. Microsoft rezygnuje z ludzi
REKLAMA

Obecnie łatwiej powiedzieć które produkty Microsoftu nie posiadają sztucznej inteligencji. Bo posiada je już system, przeglądarka, wyszukiwarka, pakiet biurowy, czy komunikatory (Skype i Microsoft Teams). Teraz koncern podbija stawkę, bo AI - w formie czatbota - ma znaleźć się także w gamingowych produktach Microsoftu.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja trafi także do Xboxa. Pomoże z problemami technicznymi, ale i zwróci pieniądze za gry

Jak podaje serwis The Verge, Microsoft obecnie prowadzi testy czatbota "który może być używany do automatyzacji zadań działu wsparcia". Informacja pochodzi od "źródeł zaznajomionych z planami Microsoftu", według których ma nie być to zwykły suchy czatbot taki jak Copilot, lecz czatbot z animowanym awatarem, dostosowującym mimikę i gesty do tonu wypowiedzi.

Czatbot Xbox AI jest połączony z dokumentami pomocy technicznej Microsoftu i ekosystemu Xbox i może nie tylko odpowiadać na pytania, ale także przetwarzać zwroty kosztów gier z witryny pomocy technicznej Microsoftu.

Co ciekawe nie jest to jedynie plotka, bowiem Microsoft w informacji przekazanej serwisowi The Verge potwierdził pracę nad "wirtualnym agentem wsparcia Xbox" ("Xbox Support Virtual Agent").

Testujemy wirtualnego agenta pomocy technicznej Xbox - wewnętrzny prototyp animowanej postaci, która może zadawać pytania dotyczące tematów pomocy technicznej Xbox za pomocą głosu lub tekstu. Prototyp ułatwia i przyspiesza graczom uzyskiwanie pomocy w tematach wsparcia przy użyciu języka naturalnego, pobierając informacje z istniejących stron pomocy technicznej Xbox.

Powiedział Haiyan Zhang, dyrektor generalny ds. sztucznej inteligencji gier w Xbox, w oświadczeniu dla The Verge

Według przekazu "zaznajomionych ze sprawą" źródeł serwisu, prototypowy czatbot to jedynie wstęp do AI w Microsoft Gaming. Bowiem koncern pracuje także nad udostępnieniem sztucznej inteligencji do tworzenia treści w grach, operacji w grach oraz w platformach i urządzeiach Xbox.

Obejmuje to eksperymentowanie z grafiką i zasobami generowanymi przez sztuczną inteligencję w grach, testowanie gier z wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz generatywne postacie niezależne, które Microsoft już opracował we współpracy z Inworld.

Informuje The Verge

Microsoft rozważa także stworzenie Copilota dedykowanego moderacji i bezpieczeństwu treści w Xbox, który ma wesprzeć procesy egzekwowania warunków użytkowania, jak i odwołania od zawieszeń kont.

Kup konsolę:
MediaMarkt
Xbox Series X

Więcej na temat Xbox:

REKLAMA

Zdjęcie główne: kasakphoto / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA