REKLAMA

Tak będzie wyglądać nowy Xbox. Zdjęcia konsoli wyciekły do internetu

Najnowszy wyciek w niczym nie przypomina cylindrycznego projektu Brooklin, który dostał się w ręce dziennikarzy we wrześniu. Nowy Xbox Series X ma nadal być lodówką, lecz tym razem białą i - zgodnie z oczekiwaniami - bez napędu.

28.03.2024 09.36
Tak będzie wyglądać nowy Xbox. Zdjęcia konsoli wyciekły do internetu
REKLAMA

Od około roku w internecie krążą spekulacje na temat odświeżenia przez Microsoft konsoli Xbox Series X, która w tym roku będzie celebrowała czwarte urodziny na rynku. Plotki mają całkiem solidną podstawę, bowiem we wrześniu 2023 roku do internetu trafiły dokumenty potwierdzające, że koncern z Redmond pracuje nad projektem Brooklin - odświeżoną wersją Xbox Series X.

Teraz kolejne przecieki pokazują wygląd urządzenia, które jednak różni się od owego projektu Brooklin.

REKLAMA

Biały Xbox Series X bez napędu na zdjęciach. Czy to nowa konsola Microsoftu?

Rzekome zdjęcia nowego, odświeżonego Xbox Series X zostały opublikowane przez serwis eXputer, które "źródła serwis przesłały do redakcji drogą mailową".

Przede wszystkim urządzenie pozostaje przy obudowie w formie prostopadłościanu, lecz zmienia kolor z czarnego na biały. Na froncie brakuje napędu na płyty, co potwierdza informacje ujawnione przez sam Microsoft o konsoli, która będzie w stanie uruchamiać jedynie gry zakupione w dystrybucji cyfrowej.

Są to jedyne zmiany możliwe do zauważenia gołym okiem w nowym Xboksie. Według serwisu eXputer małego odświeżenia doczekają się komponenty we wnętrzu konsoli, w tym radiatory - elementy rozpraszające ciepło, które poprawią chłodzenie urządzenia.

Jak wynika z dokumentów, które wyciekły we wrześniu, pierwotnym planem Microsoftu było wypuszczenie projektu Brooklin na rynek w listopadzie 2023 roku. Krótko po upublicznieniu dokumentów, sprawę zaadresował szef Xboksa, Phil Spencer, który opublikował w serwisie X (dawnym Twitterze) post mówiący, że Xbox podzieli się "prawdziwymi planami gdy będziemy gotowi". Natomiast w wiadomości przesłanej do pracowników Xbox napisał on, iż "dokumenty mają ponad rok" i od tego czasu plany koncernu "ewoluowały".

Kup Xboksa:
MediaExpert
Xbox Series X

Więcej na temat Xbox:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Arto Tahvanainen / Shutterstock, eXputer

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA