REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Oto całkowicie nowy Xbox Series X. Szczegóły konsoli właśnie trafiły do sieci

Koniec plotek i domysłów. Microsoft przypadkowo zdradził swoje plany na nadchodzące miesiące. Na początku przyszłego roku w ręce konsumentów trafi nowy pad, a na ich półki nowy Xbox Series X

19.09.2023
9:20
Xbox Series X
REKLAMA

Blizzard w ostatnich miesiącach zwrócił na siebie uwagę milionów obserwatorów z całego świata. Jeżeli nie chodzi o proces mobbingowy prezesa koncernu, to o wątpliwe decyzje dotyczące World of Warcraft czy Diablo, a kończąc na zakupie Blizzarda przez Microsoft. Zakup poskutkował wytoczeniu obu firmom dziesiątek procesów antymonopolowych - w tym procesu amerykańskiej Federalna Komisja Handlu kontra Microsoft.

Cała sytuacja przyjęła dość nieoczekiwany obrót, bowiem w dokumentach procesowych Microsoft zdradził plany (i potwierdził plotki) na wydanie odświeżonej wersji konsoli Xbox Series X.

REKLAMA

Brooklin i Sebille. Odświeżony Xbox Series X oraz kontroler Xbox

Jak wynika z dokumentów procesowych w sprawie Federalna Komisja Handlu kontra Microsoft (FTC v. Microsoft), do których dotarł serwis The Verge, koncern z Redmond planuje odświeżenie konsoli Xbox Series X. Nowe urządzenie o nazwie kodowej Brooklin różni się od poprzednika już na pierwszy rzut oka, wizualnie przypominając cylinder, a nie prostopadłościan.

W urządzeniu zabraknie także wejścia na fizyczny nośnik pamięci (płyty) - konsola będzie w stanie odtwarzać jedynie gry z cyfrowej dystrybucji. To z kolei poskutkowało kolejną zmianą: Brooklin będzie miał 2 TB pamięci wewnętrznej zamiast 1 TB znanej z oryginalnego Xbox Series X.

Źródło: The Verge/US courts

Oprócz tego Brooklin zostanie wyposażony we wsparcie dla Wi-Fi w standardzie 6E oraz Bluetooth 5.2 (a przypomnijmy: Xbox Series X nie posiada Bluetooth).

Źródło: The Verge/US courts

Oprócz odświeżenia konsoli, w ręce użytkowników trafi także nowy kontroler - tu znany pod nazwą kodową Sebille, którą zdradza ten sam dokument. Sebille będzie posiadać zaktualizowaną łączność bezprzewodową bez adaptera (Xbox Wireless 2), komunikację w standardzie Bluetooth 5.2 oraz bezpośrednie połączenie z chmurą.

Na infografice w dokumentach procesowych Microsoft wspomina także o precyzyjnej technologii haptic feedback, akcelerometrze oraz możliwości wybudzania urządzenia poprzez podniesienie. Sebille będzie posiadać wymienny akumulator oraz cichsze niż dotychczas przyciski.

Źródło: The Verge/US courts

Dokument zdradza także daty wydania urządzeń. Brooklin - odświeżony Xbox Series X - trafi do sklepów pod koniec 2024 roku w cenie 499 dolarów (czyli cenie, w jakiej oferowano Xbox Series X w dniu premiery). Z kolei Sebille ma trafić do sklepów pod koniec maja 2024 roku w cenie 69,99 dolarów.

Zobacz też:

REKLAMA

Zdjęcie główne: CryptoFX / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA