REKLAMA

Twierdzisz, że iPhone to słaby telefon i zrobiłbyś lepszy? To teraz masz okazję

Popularna firm produkująca smartfony daje teraz możliwość zaprojektowania własnego telefonu. Projekt jednak nie zostanie schowany do szafy, a trafi na dobre do sprzedaży.

21.03.2024 05.12
iphone 15 pro max recenzja
REKLAMA

Nothing, to firma, którą kojarzymy przede wszystkim z "bajeranckich" smartfonów wyposażonych w światełka na tylnym panelu, które podkreślają design urządzenia. Marka ma już na swoim koncie trzy smartfony – ostatnio do sprzedaży został wprowadzony tańszy Phone (2a). Nie wydaje się jednak, żeby producent na tym zaprzestał. Teraz firma zachęca społeczność do stworzenia własnej wersji modelu Phone (2a).

REKLAMA

Możesz zrobić własny smartfon. Będzie potrzeba trochę kreatywności

Carl Pei ogłosił, że niebawem wystartuje opcja na stworzenie własnego smartfona. Będzie to specjalna wersja dostępnego na rynku Nothing Phone (2a) z dopiskiem Community Edition. Jak nazwa wskazuje telefon ma być stworzony wraz ze społecznością. Marka twierdzi, że to pierwsza taka w historii inicjatywa, w którym praktycznie każdy może przyczynić się do tworzenia smartfonu.

Możliwość wysyłania zgłoszeń ruszy już w następnym tygodniu – 26 marca 2024 roku i cały projekt będzie podzielony na cztery główne etapy. Inicjatywa ma trwać przez 6 miesięcy, natomiast co ciekawe w projekcie zostaną wybrane cztery osoby, których pomysły zostaną wykorzystane do finalnego produktu.

Jako że będziemy mieli tutaj czterech zwycięzców, to Nothing postanowił rozwiązać to w taki sposób, że przez okres trwania będą zbierane zgłoszenia w czterech dziedzinach, które będą startowały w różnych miesiącach. W marcu rozpocznie się pierwszy etap – projektowanie sprzętu, w którym będzie trzeba zaprojektować według własnego uznania wygląd Nothing Phone (2a). Zwycięzca, którego pomysł zostanie wybrany będzie miał możliwość współpracy z londyńskim zespołem ds. projektowania firmy Nothing tak, aby projekt został wcielony w życie.

Kolejny, drugi etap wystartuje w maju i zakłada stworzenie projektu tapety – będzie trzeba zaprojektować serię tapet, które będą zgadzały się z zaprojektowanym wcześniej Nothing Phone (2a) Community Edition. Tapety będą dostępne od wyciągnięcia z pudełka specjalnej wersji smartfonu. Trzeci etap potrwa do czerwca – trzeba będzie wykonać nieszablonowy projekt opakowania (oczywiście dostosowany do projektów smartfonu i tapety).

Ostatni czwarty etap wystartuje w lipcu i będzie wymagał stworzenia kampanii marketingowej. Później taką będzie można wykonać z kreatywnym zespołem, gdy urządzenie wejdzie do sprzedaży. Zwycięzcy każdego etapu otrzymają okazję współpracy z pracownikami firmy Nothing – będą też zaangażowani w premierę i prezentację urządzenia.

Całe przedsięwzięcie wydaje się naprawdę ciekawą opcją. Jest to na pewno coś nowego, no bo przecież nie na co dzień pojawia się możliwość zaprojektowania smartfona, który trafi do sprzedaży na rynkach z całego świata. Zapisy ruszają już w następną środę.

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Tu kupisz NOTHING Phone 2A
MediaExpert
Nothing Phone 2A 8/128GB
Amazon
Nothing Phone 2A 8/128GB
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA