REKLAMA

Chrome dostanie nowy przycisk. Nie przegapisz go, nawet gdybyś próbował

Google nieco przesadza z dodawaniem nowości do przeglądarki Chrome na Androidzie. Osoby, które łatwo się gubią, gdy muszą wybierać spośród wielu opcji, mogą mieć problem, ponieważ teraz Chrome ma otrzymać kolejny przycisk, który nie wprowadza nic nowego, a jedynie powiela już istniejącą funkcję.

20.02.2024 18.26
Google dodaje w Chrome nowy przycisk do zakładek
REKLAMA

Zmiany w przeglądarkach są normą, ale te związane z Google Chrome zawsze są intrygujące: co można poprawić, aby jedna z najpopularniejszych przeglądarek na świecie była jeszcze lepsza? Po każdej nowej wersji Chrome'a widać, że zawsze można coś ulepszyć. Tym razem Google eksperymentuje z przyciskiem zakładek. Po co ułatwiać, skoro można coś skomplikować i powielić to, co dobrze działało w swojej pierwotnej formie?

REKLAMA

Nowy przycisk do zakładek w Chrome

W przeglądarce Google Chrome na Androida istnieją dwie ikony związane z zakładkami. Dostępne są one po rozwinięciu menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu:

Jedna ikona do zapisywania stron znajduje się obok adresu strony i sekcji pobranych. Służy do szybkiego zapisywania bieżącej strony internetowej do listy zakładek. Oraz druga, z listą zapisanych zakładek umieszczona jest w rozwijanym menu, pomiędzy pobranymi plikami a ostatnio odwiedzonymi stronami. Po jej kliknięciu wyświetlana jest lista wszystkich zapisanych zakładek.

Jak podaje serwis 9to5Google, wersja 122 bety Chrome wprowadza nowy przycisk zakładek, który znajduje się w menu pomiędzy opcjami Udostępnij i Znajdź na stronie. Działa on identycznie jak ten, który znajduje się obok adresu strony. Oznacza to, że użytkownicy mogą teraz zapisywać strony na dwa różne sposoby, bo mają je pod dwoma różnymi przyciskami o niemal identycznym wyglądzie.

Nowy przycisk do zapisania strony w zakładkach w menu (Źródło: 9to5Google)

Google nie podał oficjalnego wyjaśnienia swojej decyzji o dodaniu nowego przycisku. Możliwe, że firma chce w ten sposób przetestować różne rozwiązania i sprawdzić, które z nich jest najbardziej intuicyjne dla użytkowników.

Nie wiadomo, czy ten zastąpi istniejący przycisk zakładek obok adresu strony. Taka zmiana mogłaby wydłużyć menu dostępne po kliknięciu trzech kropek. Należy jednak pamiętać, że funkcja ta jest wciąż w fazie testów i równie szybko, jak się pojawiła, może zostać usunięta z Chrome na Androidzie.

REKLAMA

Przeczytaj więcej o aktualizacjach popularnych aplikacji na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA