Wymyślili powerbank na nowo. Będziecie chcieli z niego korzystać
Powerbank kojarzy się z kawałkiem elektroniki, który ma przede wszystkim działać, a nie wyglądać. Nowa propozycja małej firmy Yingk pokazuje, że pozornie nieciekawy sprzęt może być nowatorski.
Typowe powerbanki dostępne w sklepach z elektroniką to najczęściej sprzęty bez dodatkowych udziwnień – zwykła obudowa, parę portów USB-A i USB-C (w tych tanich nawet trochę archaiczne micro USB), czasem zdarzy się jakiś ekran lub diody informujące o stanie naładowania. Podłączamy kabel do źródła energii i naszego smartfona, laptopa czy innego akcesorium i to wszystko – działa. Na Kick starterze pojawił się jednak świetny projekt urządzenia, które jest nie tylko kompaktowe, ale i bardzo przemyślane.
Powerbank wymyślony na nowo. Jest bardzo mały i stylowy
Firma Yingk na Kickstarterze ma aktywny projekt nazwany "Pills EDC powerbank". To kompaktowy sprzęt do uzupełniania energii smartfonów i nie tylko, który ma pojemność 5000 mAh, co stanowi typową wartość w obecnych smartfonach z Androidem. Urządzenie jest nie tylko małe (ma wymiary 78 × 27 × 36 mm), ale także ciekawie wygląda. Prezentuje się naprawdę fajnie i nie brakuje mu wbudowanej gumowej smyczy… która jest tak naprawdę kablem ze wtyczką Lightning lub USB-C.
Oznacza to, że możemy użyć przytwierdzony na stałe kabel do przypięcia powerbanku przykładowo do kluczy. Gdyby tego było mało, producent urządzenia wyposażył go w obrotową wtyczkę, dzięki której „przytwierdzamy” powerbanku do smartfona. Co ciekawe, wtyczka obraca się w kilku osiach, dzięki czemu odpowiednio przekręcając port możemy wykorzystać je jako podpórkę na telefon, co możemy przydać się m.in. oglądania czegoś podczas posiłku – smartfon może być lepiej nachylony do widza w pozycji poziomej, zamiast leżeć płasko na stole.
Sprzęt obsługuje też technologię szybkiego ładowania o mocy 22,5 W w obie strony, dzięki czemu szybko uzupełnimy energię naszego smartfona, ale także sam powerbanku (port USB-C do ładowania jest na boku urządzenia). Producent oferuje dwa warianty – z obrotową wtyczką USB-C i kablem Lighting oraz z obrotową wtyczką Lightning i kablem USB-C, więc mając iPhone’a 14 lub starszego przy pomocy urządzenia też naładujemy inne sprzęty (m.in. MacBooka Pro lub Nintendo Switch).
Yingk rozwiązuje wiele problemów typowych powerbanków: przede wszystkim wagi, obowiązku noszenia dodatkowego kabla USB-C lub Lightning, ale także gwarantuje dodatkowe funkcje typu podstawka na telefon. Małe rozmiary to możliwość wrzucenia urządzenia do kieszeni, a kabel może służyć jako smycz. Dodatkowo nie kosztuje milionów, bo aby ją uzyskać, trzeba wpłacić kwotę 29 dolarów (ok. 116 zł) na rzecz projektu, a dostawy są planowane na marzec 2024.
Więcej o przydatnych elektronicznych gadżetach przeczytasz na Spider's Web: