REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Polacy zrobili świetny gadżet do wózka dziecięcego. Pokocha go każdy rodzic

Nie trzeba być rodzicem, by wiedzieć, że wyjście z wózkiem dziecięcym to zwykle jazda pod górkę - niekiedy dosłownie. By umilić i wydłużyć spacery w nawet najbardziej niedostępnym terenie, ale i wyręczyć rodzica przy bujaniu czy ustawianiu hamulców, Polscy inżynierowie opracowali jedynego w swoim rodzaju inteligentnego asystenta wózków dziecięcych.

09.11.2023
5:55
Polacy zrobili świetny gadżet do wózka dziecięcego. Pokocha go każdy rodzic
REKLAMA

Odpoczywasz wraz z kolegami. Jeden z was nie mógł w pełni poświęcić się integracji, gdyż jako świeżo upieczony tata musiał spoglądać co chwilę do wózka. Wtedy padają takie słowa: "Szkoda, że ktoś za mnie nie pobuja tego wózka". Utkwiły w głowie, a wkrótce przerodziły się w pomysł i prototyp urządzenia.

REKLAMA

Brzmi dość prozaicznie, jednak dokładnie taka historia przydarzyła się firmie Easy-Way, która ma nadzieję ułatwić życie rodzicom w Polsce - i nie tylko. A to za pomocą inteligentnego asystenta do wózków dziecięcych.

Projekt polskich inżynierów ma szansę zrewolucjonizować wózki dziecięce

Asystent Easy Way ma formę tuby o wadze około 4 kilogramów, którą montuje się ponad kołami dowolnego wózka dziecięcego. Tak zamontowane urządzenie wspomaga rodzica przede wszystkim w poruszaniu się na nierównym terenie: nierównej kostce brukowej, piasku czy trawie - i nie tylko.

Easy Way potrafi również bujać wózek, a urządzenie jest połączone ze smartfonem poprzez aplikację, dzięki czemu rodzic uzyskuje dostęp do m.in. alarmu (ingerencja osób trzecich), hamulca zapobiegającego niekontrolowanemu zjazdowi wózka, GPS-u oraz kamery.

 class="wp-image-4153157"

Easy Way jest produktem uniwersalnym, bowiem większość wózków dostępnych na rynku posiada rozstaw osi pomiędzy 55 cm a 65 cm - asystent dostosowuje się do niego dzięki swojej rozkładanej konstrukcji.

@easyway.poland

Easy Way montuje sie w łatwy i szybki sposób, bez użycia narzędzi. Easy Way is installed easily and quickly, without using tools. #easyway #innovation #design #stroller #babystroller #parenting #easyparenting #help #baby #mother #father #Poland #tech #technology #rocking #notools

♬ I Can Feel It (Christmas Instrumental) - Nick Sena and Danny Echevarria

W wypowiedzi nam udzielonej, twórcy projektu wspomnieli o łatwości obsługi Easy Way, która ma znaczenie w przypadku, gdy dzieckiem zajmuje się tylko jeden z rodziców i potrzebuje on responsywnego, lekkiego i nieskomplikowanego sprzętu.

- Montaż asystenta odbywa się bez użycia narzędzi, nie zajmuje dużo czasu, a waga urządzenia to około 4 kilogramy. Uchwyty mocujące urządzenie do ramy wózka stworzone są z materiału gumowego, który bardzo dobrze przylega do ramy, nie uszkadzając jej. Ponadto umiejscowienie Easy Way umożliwia swobodne korzystanie z dolnej części wózka, nie blokując dostępu do bagażnika podwozia

- mówią twórcy projektu.

W rozmowie z nami twórcy asystenta uchybili rąbka tajemnicy dotyczącego zasilania urządzenia. Easy Way wyposażony jest w baterie litowo-jonowe, stosowane powszechnie także w hulajnogach elektrycznych. Bateria naładowana do stu procent wystarczy na spacer o długości nawet 25 km, a jej żywotność przewidziana jest na około 500 cykli. Easy Way wyposażony jest w system szybkiego ładowania, dzięki któremu czas pełnego ładowania zajmuje około cztery i pół godziny.

Zespół Easy-Way ma nadzieję zebrać fundusze na produkcję i dystrybucję asystenta Easy Way poprzez serwisy crowdfundingowe Kickstarter i Indiegogo. Jeżeli to się uda, produkcja i dystrybucja urządzenia będzie odbywać się w pełni w Polsce - w Pyrzycach w województwie zachodniopomorskim. Ponadto Easy-Way w celu rozwoju swojego produktu podjęło współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim.

REKLAMA

Może zainteresować cię także:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA