1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

PekaoBiznes24 to najlepsza bankowość online dla firm na rynku. Oto czym się wyróżnia

Lokowanie produktu: Bank Pekao S.A.

Bankowość online dla biznesu w Banku Pekao S.A - PekaoBiznes24 - to najlepszy tego typu system dla firm z sektora MŚP w Europie Środowo-Wschodniej. Potwierdzone zostało to między innymi nagrodą Best Online Banking for SMEs 2023 przyznaną pod koniec 2023 r. przez stowarzyszenie SME Banking Club. Na czym polega wyjątkowość PekaoBiznes24? Co sprawia, że system Banku Pekao wyprzedził propozycje 34 innych banków?

25.01.2024
12:24
PekaoBiznes24 to najlepsza bankowość online dla firm na rynku. Oto czym się wyróżnia

Dostępność i bezpieczeństwo – te dwa słowa najlepiej opisują system bankowości online PekaoBiznes24. Wspomniana na początku nagroda stowarzyszenia SME Banking Club dla najlepszej bankowości online skierowanej do firm sektora MŚP wskazuje jeszcze jeden ważny element – wszechstronność oferowaną przez jeden z największych polskich banków.

PekaoBiznes24 – jakie daje możliwości?

Pierwszą i oczywistą zaletą PekaoBiznes24 jest zapewnienie klientom firmowym banku nieskrępowanego i całodobowego dostępu do usług. Za pośrednictwem bankowości online zyskują oni możliwość bieżącego zarządzania rachunkami i transakcjami od sprawdzania salda po realizację przelewów.

W tym kontekście zaletą rozwiązania oferowanego przez Bank Pekao jest wielofirmowość, czyli możliwość zarządzania finansami kilku firm i łatwego przełączania się między nimi w bankowości online. Ważną rolę z punktu widzenia wygody klientów odgrywa również wieloplatformowość. Dzięki współdzieleniu platform mogą oni korzystać z bankowości zarówno na komputerze, telefonie czy tablecie. Bank Pekao chwali się również autorskim system realizacji przelewów na telefon.

To dość oczywiste korzyści systemu PekaoBiznes24, ale nie jedyne. Bank Pekao oferuje bowiem możliwość integracji swojej platformy z systemami finansowo-księgowymi klientów firmowych. Udostępnia w tym celu własne API o nazwie PekaoConnect, które pozwala na ominięcie graficznego interfejsu banku na korzyść systemu klienta, zapewniając tym samym firmom spójność doświadczeń. 

PekaoBiznes24 zapewnia też gotowość obsługi znaczących wolumenów transakcyjnych. Za pośrednictwem strefy samoobsługowej niweluje do zera konieczność prowadzenia dokumentacji papierowej, zawieranie nowych umów, uruchamiania produktów. Dzieje się to dzięki możliwości korzystania z praktycznie każdego obowiązującego systemu podpisu elektronicznego.

Skoro poruszamy kwestię podpisu elektronicznego, a zatem bezpieczeństwa zawierania umów, warto przypomnieć, że aplikacja mobilna PeoBiz oferuje zabezpieczenia biometryczne takie jak skanowanie twarzy (FaceID) i linii papilarnych przy logowaniu i autoryzacji płatności. Innym przejawem dbałości o bezpieczeństwo jest obsługa certyfikatów kwalifikowanych. System PekaoBiznes24 wyposażony został w limity transakcyjne, którymi klienci mogą zarządzać. Same transakcje są monitorowane przez algorytmy, oferując najwyższy poziom bezpieczeństwa. Pamiętając o tym, że rośnie liczba zagrożeń, w których oszuści próbują wykorzystać brak czujności po stronie klientów, Bank Pekao w swojej komunikacji prowadzi działania edukuacyjne, żeby uchronić ich przed ryzykiem.

Bank Pekao dba również o to, by nowi klienci korzystający z bankowości online, łatwo wdrożyli się w jej obsługę, dlatego towarzyszy im i oferuje wszelką pomoc od momentu złożenia wniosku, aż po uruchomienie i korzystanie z systemu PekaoBiznes24.

Rozwiązania oferowane przez Pekao są przyjazne i łatwe w obsłudze. Klienci mają możliwość dostosowywania ich do własnych potrzeb poprzez konfigurowalne widżety na pulpicie czy chociażby elastyczny moduł importu i eksportu danych. Dzięki otwartości i łatwości integracji typu single sign-on, firmy zyskują łatwy dostęp do kolejnych modułów w ramach jednego konta. Można tu wymienić chociażby kantor internetowy czy portal akceptanta.

System bankowości online Banku Pekao jest nieustannie rozwijany i poszerzany o nowe usługi i moduły. Zapewnia też wysoką niezawodność potwierdzoną dostępnością systemu na poziomie 99,99 proc.

„PekaoBiznes24 wyróżnia się przede wszystkim wszechstronnością usług. Nasze analizy potwierdzają, że na polskim rynku nasz system posiada jeden z najszerszych zakresów funkcjonalnych. Oferujemy blisko 100 usług transakcyjnych na platformie, wielokanałowość (www, tpp, e-mail, sftp) i nowoczesną aplikację mobilną PeoBIZ z tokenem do autoryzacji.” – mówi Piotr Dusza, Dyrektor Biura Elektronicznych Kanałów Dystrybucyjnych Banku Pekao S.A.

Nagroda od stowarzyszenia SME Banking Club została przyznana w oparciu aż o 90 parametrów. Wysoka liczba punktów zagwarantowała Bankowi Pekao S.A. nie tylko pierwsze miejsce w zestawieniu Best Online Banking for SMEs 2023, ale również drugą lokatę w kategorii Best Digital SME Lending 2023.

Lokowanie produktu: Bank Pekao S.A.
Najnowsze