REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Instagram wprowadza poważne zmiany. Nastolatki będą lepiej chronieni

Grupa najbardziej narażona na niebezpieczeństwa w sieci? Można byłoby wymienić kilka, ale szczególnie dotyczy to nastolatków. Media społecznościowe często kreują dla nich niezdrowe wzorce prezentując treści niewłaściwe dla wieku, co mocno wpływa na ich postrzeganie świata. Teraz na Instagramie oraz Facebooku wprowadzane są zmiany mające na celu poprawę tej sytuacji.

13.01.2024
16:30
Instagram wprowadza poważne zmiany. Nastolatki będą lepiej chronieni
REKLAMA

Młodzież aktywnie uczestniczy w mediach społecznościowych, co nikogo nie dziwi. Jednakże środowisko cyfrowe - zwłaszcza te wyidealizowane przez Instagram - nie zawsze dostarcza im właściwych wzorców czy bezpiecznych treści. Wychodząc naprzeciw temu problemowi Meta ogłasza nowe zasady i funkcje, które mają sprawić, że młodzież poczuje się bezpieczniej w sieci. Jakie zmiany zaszły i zajdą na Instagramie oraz Facebooku?

REKLAMA

Nowe zasady na Instagramie. Bezpieczeństwo młodzieży na pierwszym miejscu

Meta - firma-matka Instagrama i Facebooka - wprowadza nowe środki mające na celu stworzenie dla nastolatków bardziej bezpiecznego i adekwatnego do ich wieku środowiska na swoich platformach. W dążeniu do dostosowania się do ekspertów i promowania odpowiednich dla wieku interakcji, Meta zdecydowała się ukrywać niektóre rodzaje treści (w postach czy Rolkach) na Instagramie i Facebooku, uznawane za nieodpowiednie dla nastolatków, nawet jeśli obserwują konta, które je publikują.

 class="wp-image-4302407"
Instagram wprowadza opcję ograniczenia wyświetlania treści wrażliwych (fot. Meta)

Profile wszystkich nastolatków korzystających z Instagrama i Facebooka zostaną automatycznie ustawione w najbardziej restrykcyjnych opcjach kontroli treści. Dodatkowe ograniczenia zostaną także wprowadzone dla haseł wyszukiwania na Instagramie, tym samym ograniczając dostęp do potencjalnie wrażliwych treści.

W celu "promowania bezpiecznych doświadczeń w sieci" nastolatkowie otrzymają powiadomienia zachęcające do aktualizacji ustawień prywatności. Wybór zalecanych ustawień wprowadzi ograniczenia w interakcjach, oznaczeniach, udostępnianiu treści, wiadomościach i komentarzach pod ich postami.

 class="wp-image-4302416"
Aktualizacja ustawień prywatności (fot. Meta)

Meta przekazuje, iż zamierza kontynuować współpracę z ekspertami branżowymi, by dostarczać zasoby w przypadku publikacji treści związanych z wrażliwymi kwestiami. Celem jest zapewnienie wsparcia przy jednoczesnym ograniczaniu widoczności potencjalnie drażliwych treści.

Przeczytaj więcej o bezpieczeństwie w sieci na Spider's Web:

REKLAMA

Wyniki wyszukiwania związane z delikatnymi tematami na Instagramie będą ukrywane, a użytkownicy będą kierowani do zasobów ekspertów w celu uzyskania pomocy. To ograniczenie będzie rozszerzone na więcej terminów, zgodnie z zobowiązaniem Mety do "dbałości o bezpieczeństwo użytkowników".

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA