REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Rysujesz, co chcesz dostać, a oprogramowanie tworzy ci aplikację. Wideo pokazuje, jak to działa

Platformy pozwalające na programowanie aplikacji bez znajomości języków programowania nie są niczym nowym. Lecz technologia, która pozwala przemienić rysunki w działające aplikacje już tak. Jedna z takich aplikacji trafiła do sieci, a jeżeli chcesz, także możesz ją przetestować.

04.12.2023
7:36
Rysujesz, co chcesz dostać, a oprogramowanie tworzy ci aplikację. Wideo pokazuje, jak to działa
REKLAMA

Programowania nie utożsamiamy już tak bardzo z ukończeniem studiów, lecz z dużą dawką wiedzy (i doświadczenia) na temat języków programowania, baz danych, struktury danych czy debugowania. Jednak pewne małe narzędzie pokazuje, że do tworzenia własnych aplikacji nie potrzeba nawet tego.

REKLAMA

Zamiast rysować w aplikacji, będziemy rysować aplikacje

FlutterFlow to platforma typu low/no-code, dzięki której użytkownicy mogą tworzyć własne aplikacje za pomocą systemu interaktywnych bloków i ich edytora zamiast tradycyjnego opierania się wyłącznie na kodzie. Jedną z takich aplikacji, która od kilku dni robi furrorę w sieci jest Draw to App.

Draw to App - paradoksalnie - aplikacją do tworzenia aplikacji. Jednak w przeciwieństwie do FlutterFlow, Draw to App wykorzystuje rysunki do wygenerowania kodu aplikacji. Zapleczem technologicznym pozwalającym na niemal magiczne działanie Draw to App jest model sztucznej inteligencji GPT-4, który niedawno został wzbogacony przez OpenAI o multimodalność - a więc i rozpoznawanie obiektów na ilustracjach.

Przykład zastosowania Draw to App pokazał jeden z pracowników FlutterFlow, Will Hobick, rysując na swoim telefonie zegar, który aplikacja przetworzyła na prostą, lecz działającą aplikację.

Inny przykład działania Draw to App zaprezentował Artur Kurasiński na swoim profilu na Facebooku. Na krótkim wideo możemy zobaczyć jak Draw to App przemienia prosty rysunek w konwerter walut.

Draw to App jest jedynie wersją demonstracyjną aplikacji, którą możesz przetestować poprzez ten adres. Zasadniczym minusem aplikacji jest fakt, iż wymaga ona wygenerowania własnego klucza API OpenAI (który opisaliśmy bliżej w tym poradniku) co - w dużym skrócie - kosztuje pieniądze za każde użycie Draw to App lub innej aplikacji wykorzystującej API.

REKLAMA

Może zainteresować cię także:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA