Ruszył najlepszy polski konkurs dla start-upów. Już można zgłaszać projekty
Jeśli chcecie wiedzieć, które polskie firmy mogą odnieść sukces w najbliższych czasach, obserwujcie wyniki tegorocznej edycji Aulerów. Chętnych będzie wielu, a gra jest warta świeczki, bo dotychczasowi laureaci odnosili duże sukcesy.

Pierwsze Aulery wręczone zostały w 2009 roku. Od tego czasu przez 14 lat tylko 4 z 48 nagrodzonych firm zakończyły swoją działalność. Za to 10 zostało przejętych przez znaczącego inwestora. Całkiem niezła skuteczność, wiec znalezienie się w gronie najlepszych może okazać się poważną przepustką do kariery.
Wiedzą o tym firmy. W poprzedniej edycji zgłosiło się przeszło 230 start-upów. Organizatorzy przewidują, że tegoroczna odsłona może być pod tym względem także rekordowa.
2023 jest rokiem pełnym wyzwań, ale to właśnie wymagający rynek jest kuźnią najlepszych founderów i szybko weryfikuje, które projekty oraz produkty najlepiej się bronią i mają szanse na błyskawiczne wzrosty, także w skali globalnej. Do poprzedniej, rekordowej edycji Aulerów zgłosiło się ponad 230 startupów - wierzę, że polska społeczność startupowa jest na tyle silna i zdeterminowana na sukces, że w tym roku uda nam się pobić rekord zgłoszeń. Aulery to nagrody o mocnej randze, które stanowią nie tylko potwierdzenie jakości, ale i paszport otwierający drzwi do dalszych sukcesów
Ubiegłoroczni zwycięzcy to Ramp, uPacjenta, Vue Storefront oraz Giganci Programowania
Ramp to FinTech umożliwiający wymianę tradycyjnych walut na kryptowalut, uPacjenta oferuje pacjentom badania krwi z dojazdem oraz konsultacje online, co ułatwia dostęp do profilaktyki zdrowotnej. Z kolei Vue Storefront to rozwiązanie, które umożliwia markom tworzenie niestandardowych sklepów, zaś Giganci Programowania dbają o cyfrową przyszłość młodych, udostępniając usługi edukacji cyfrowej dla dzieci i młodzieży.
Na Spider's Web przeczytasz o poprzednich laureatach:
Kto wygra w tym roku? Kandydatury firm można zgłaszać na stronie aulery.com do 31 października, a finałowa gala odbędzie się 13 grudnia w Warszawie. Zwycięzców wyłoni jury składające się z takich osobowości jak m.in. Michał Brański, Bartłomiej Gola, Tomasz Karwatka, Eliza Kruczkowska, Artur Kurasiński, Borys Musielak, Michał Sadowski, Wiktor Schmidt czy Kinga Stanisławska.
– Główna nagroda w konkursie Aulerów to powód do dumy. Gramy, żeby wygrać i wszystkich założycieli startupów zachęcam do poszukiwania najlepszych wzorców na świecie, wyprzedzania trendów i ciężkiej pracy – mówił rok temu Szymon Sypniewicz, Co-Founder Ramp.
Jako że Aulery nazywane są "najmniej mylącą się nagrodą startupową" zachęcać firm dodatkowo nie trzeba. A my z ciekawością będziemy obserwować, kto zostanie wyłowiony tym razem, bo to najlepsze podsumowanie skutecznych działań firmy.