REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Po sylwestrze będę grał w grę. Tomb Raider

Na początku przyszłego roku do sprzedaży trafi odnowiona trylogia klasycznych i kultowych już gier Tomb Raider. Remaster powstaje w wersji na PC, a także na konsole Xbox, PlayStation i Switch.

16.09.2023
11:00
Tomb Raider I-III Remastered Starring Lara Croft
REKLAMA

Większość młodych graczy kojarzy markę Tomb Raider głównie z bardzo udaną trylogią nowoczesnych gier, którą zamknęła gra Shadow of the Tomb Raider w 2018 r. Marka Tomb Raider jest jednak dużo starsza. Pod koniec ubiegłego wieku była wręcz fenomenem, a Lara Croft - główna bohaterka omawianych gier - wyrosła na jedną z pierwszych w historii wirtualnych ikon popkultury.

REKLAMA

Osoby, które są zbyt młode, by pamiętać te gry - lub które chciałyby do nich powrócić na nowoczesnym sprzęcie - z pewnością ucieszy fakt, że powstaje remaster klasycznej trylogii. Tomb Raider I-III Remastered Starring Lara Croft, bo tak nazywa się kolekcja remasterów, budowana jest przez Aspyr Media z pomocą Crystal Dynamics. Zawierać będzie zarówno same gry, jak i wszystkie wydane do nich dodatki.

Lara Croft to nie wszystko. Co jeszcze słychać w świecie gier wideo?

Gry zostaną odnowione wizualnie ale niezupełnie wizualnie unowocześnione. Studio Aspyr chce zachować jak najwięcej cech klasycznych gier, poprawiając tylko te elementy graficzne, które bardzo źle się zestarzały. Gra pojawi się na konsolach Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4, PlayStation 5 i Switch w przyszłoroczne Walentynki, czyli 14 lutego 2024 r.

Co warto wiedzieć o historii gier Tomb Raider?

Klasyczne gry Tomb Raider to seria gier przygodowych, w których główną rolę odgrywa Lara Croft, brytyjska archeolożka i poszukiwaczka przygód. Pierwsza gra z serii ukazała się w 1996 r. i od razu zdobyła uznanie graczy i krytyków. Lara Croft w istocie stała się ikoną popkultury, a jej postać była inspiracją dla wielu innych bohaterek gier i filmów.

Lara Croft była jedną z pierwszych kobiecych protagonistek gier wideo, która łączyła inteligencję, odwagę, zmysł estetyczny i seksapil. Jej kreacja stała się czynnikiem zapalnym do częstszego obsadzania kobiet w rolach głównych gier wideo. Lara Croft była także bohaterką komiksów, książek i filmów, w których wcielały się takie gwiazdy jak Angelina Jolie czy Alicia Vikander.

REKLAMA

Klasyczne gry Tomb Raider skupiały się na eksploracji tajemniczych lokacji, rozwiązywaniu zagadek, walce z przeciwnikami i unikaniu pułapek. Gry były znane z trudnego poziomu i wymagającego sterowania. W sumie ukazało się sześć części klasycznej serii, z których największym sukcesem była druga część z 1997 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA