REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Wstrzymaj się z przejściem na nowego Outlooka. Jest ku temu bardzo ważny powód

W ubiegły piątek została udostępniona aplikacja Outlook na komputery osobiste z systemem Windows. Ta ma zastąpić dotychczasową Pocztę i Kalendarz, jednak jak się okazuje, niektórzy nie powinni przechodzić na nową aplikację.

27.09.2023
18:51
windows 11 outlook onenote
REKLAMA

Aplikacje poczty zainstalowane na urządzeniach dają ogromną swobodę. Dzięki nim nawet bez dostępu do internetu można ogarniać wiele rzeczy w skrzynkach - m.in. robić porządki, usuwać, przenosić wiadomości między folderami, czy oznaczać ważniejsze wiadomości. Mimo że samo wysłanie wymaga dostępu do sieci to naprawdę jesteśmy w stanie wiele rzeczy ogarnąć w trybie offline. Natomiast przy pomocy nowego Outlooka na Windowsa już tego nie zrobimy. 

REKLAMA

Outlook na Windowsa nie pozwala odpalić aplikacji w trybie offline

Jak możemy wyczytać ze strony internetowej Microsoftu, firma przygotowuje wsparcie trybu offline nowej aplikacji Outlooka dla systemu Windows. Obecnie, gdy będziemy chcieli odpalić aplikację bez połączenia  z siecią co najwyżej zyskamy komunikat „błąd połączenia”, który jasno sugeruje, abyśmy połączyli się z internetem i ponownie uruchomili aplikację.

Na blogu Microsoft zapowiedział, że już przygotowuje pierwsze wydanie, które ma na celu wprowadzenie funkcji składowania podstawowych danych bezpośrednio na naszym urządzeniu. Mowa o wiadomościach, wydarzeniach w kalendarzu czy kontaktach, dzięki czemu będziemy mogli wykonywać niektóre działania w poczcie nawet bez połączenia z internetem.

Najbardziej przydatna wydaje się możliwość pracy z wiadomościami - będzie można wykonywać kluczowe działania na e-mailach takie jak: wyróżnianie, przenoszenie, usuwanie, czy tworzenie. Możliwość korzystania ze skrzynki pocztowej, napisania maila (który zostanie wysłany po uzyskaniu dostępu do sieci) przykładowo podczas lotu samolotem, dla niektórych osób jest kluczowe.

Microsoft ma wprowadzić te wszystkie funkcje do nowej aplikacji Outlook dla Windowsa w październiku 2023 roku. Nie wiemy jednak, czy będzie to na początku, czy pod koniec tego miesiąca.

Więcej o Microsofcie przeczytasz na Spider's Web:

Na razie rozwiązanie jest proste. Pozostawić Pocztę i Kalendarz 

REKLAMA

Jeśli komuś zależy na możliwości korzystania ze skrzynki pocztowej w momencie, gdy nie ma dostępu do internetu to jedynym sensownym rozwiązaniem jest… pozostać przy dotychczasowej aplikacji Poczta i Kalendarz. Wszak Microsoft dopiero rozpoczął udostępniać nową aplikację Outlooka i nie ma obowiązku przechodzenia na nowe oprogramowanie aż do 2024 r. 

W takim wypadku warto się wstrzymać do końca października. Jeśli nie potrzebujesz funkcji korzystania z poczty offline, to śmiało możesz zaktualizować Poczta i Kalendarz do nowej apki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA