REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nadchodzi nowy internet. Przeglądarka sama odpowie na maile, pomoże w zakupach, napisze tekst

Copilot w Microsoft Edge pamięta co użytkownik robił w innych swoich aplikacjach i na innych swoich urządzeniach. Ma też dostęp do prywatnej chmury swojego użytkownika. I będzie zawsze pod ręką w Edge’u, nie tylko na Windowsie.

23.09.2023
20:08
microsoft-edge-kontra-apple-safari-google-chrome-przegladarki-internetowe-udzialy-rynkowe
REKLAMA

Microsoft łączy wszystkie swoje przeznaczone dla użytkownika indywidualnego czatboty w jedną, wszechwiedzącą usługę o nazwie Copilot. Będzie ona połączona z tymi usługami i aplikacjami Microsoftu, gdzie tylko ma to sens. Czatbot z Binga, czatbot z Windowsa, czatbot z Edge’a, czatbot z Microsoft 365 - teraz to jeden Copilot.

REKLAMA

Copilot będzie dostępny nie tylko w oprogramowaniu na Windowsa, ale również i w tym na inne systemy operacyjne. W tym do przeglądarki Edge, która jest wydawana nie tylko na system Microsoftu, ale też na Maca, Linuxa, iPhone’a, iPada i na urządzenia z systemem Android. Ale po co właściwie komu SI w przeglądarce internetowej? Copilot pojawi się na urządzeniach pierwszych użytkowników w najbliższy wtorek, więc do tego czasu pozostają nam wyobraźnia i spekulacje. A także pomocne przykłady, jakie właśnie zapewnił Microsoft.

Jaka jest najlepsza przeglądarka? Wybierz mądrze.

Copilot w Microsoft Edge. Co potrafi?

SI będzie w stanie pisać w imieniu użytkownika niedługie formy tekstowe. Dla przykładu można Copilota poprosić o napisanie maila do danej osoby. Polecenie napisz maila do Kasi, że organizuję synkowi urodziny w sobotę i że jest zaproszona z dzieciakami - Copilot otworzy wówczas Outlooka, wpisze Kasię jako adresatkę i wypełni pole tekstowe maila proponowanym, gotowym już tekstowym zaproszeniem. Jeżeli efekt się użytkownikowi sposoba, wystarczy kliknąć wyślij i mail trafi do odbiorczyni.

Copilot w Edge będzie też dostępny jako pomoc przy redakcji tekstu. Powiedzmy, że dany użytkownik pisze notkę na bloga. Może zaznaczyć napisany przez siebie tekst, poprosić o sprawdzenie, przeredagowanie na inny styl czy nawet o uzupełnienie go o dodatkowe informacje. Funkcja ta oczywiście działać będzie również z polskim językiem.

Asystent Microsoftu będzie też potrafił rozpoznawać tematy w otwartych w przeglądarce kartach i proponować ich automatyczne grupowanie. Brzmi bardzo użytecznie dla tych, co lubią pracować nawet z kilkudziesięcioma kartami równocześnie.

REKLAMA

Copilot w Edge’u będzie też mógł pomagać w zakupach. Użytkownik będzie mógł opowiedzieć jakiego produktu szuka, a asystent przeszuka ofertę sklepów, uwzględniając możliwość wysyłki do miasta użytkownika, celem znalezienia zachcianki w jak najatrakcyjniejszej cenie.

Microsoft zastrzega, że Copilot będzie udostępniany kolejnym użytkownikom stopniowo, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają do niego dostęp 26 września - a raczej, że tego dnia pojawi się on u pierwszych użytkowników. Początkowo trafiać ma tylko do desktopowych wersji Edge’a (Windows, Mac, Linux), pozostałe mają być uaktualnione nieco później.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA