REKLAMA

Musk twierdzi, że firmy kradły dane z Twittera do karmienia SI. Powiedział, co sam będzie robił

Kontrowersyjny miliarder zapowiedział podczas swojego wystąpienia na twitterowym streamie, że planuje wykorzystać swój nowopowołany startup - xAI - do wzmocnienia pozostałych kontrolowanych przez siebie firm. Musk podał nawet nieco szczegółów.

15.07.2023 11.00
Elon Musk zapowiada porządki. Wyczyści Twittera i usunie stare konta
REKLAMA

xAI to nowa firma założona przez Elona Muska, szefa Tesli i SpaceX oraz właściciela Twittera. Celem firmy jest zrozumienie prawdziwej natury wszechrzeczy. Zatrudnia byłych pracowników znanych firm AI, takich jak OpenAI i DeepMind, a także Microsoft i Tesla. Stanowi wyraźną odpowiedź na boom na generatywną sztuczną inteligencję. Choć na razie istnieje zbyt krótko, by móc się pochwalić jakimikolwiek osiągnięciami.

REKLAMA

Musk ma jednak wyraźnie bardzo duże oczekiwania i nadzieje po xAI. Zapowiedział właśnie, że jedną z rzeczy, jaką startup będzie się zajmował, jest wzmocnienie pozycji Tesli i Twittera. Zarówno w dziedzinie rozwoju nowych układów scalonych, jak i nowego oprogramowania wykorzystującego rozwiązania SI.

xAI, Twitter i Tesla - nieformalna megakorporacja.

Podczas swojego wystąpienia Musk oświadczył, że każda organizacja na świecie zajmująca się sztuczną inteligencją wykorzystała dane Twittera do szkolenia swoich modeli, często nielegalnie. Musk przy tym nie był uprzejmy przedstawić jakichkolwiek na to dowodów. Oświadczył jednak, że to wystarczający powód, by xAI zaczęła robić to samo (sic!). Zaznaczył tylko łaskawie przy tym, że wykorzystane będą do tego publiczne tweety i nic prywatnego. Wykorzystane mają być zarówno same dane tekstowe (tweety), jak i załączniki (zdjęcia dodawane do tweetów).

Musk dodał też, że prace nad układami scalonymi Tesli idą bardzo dobrze i zapewne xAI będzie mogło ograniczyć zakupy podzespołów do swojej chmury od Nvidii i AMD. Pochwalił się też lakonicznie postępami prac nad Dojo, czyli superkomputeem dla Tesli, mającym służyć do szkolenia modeli SI, szczególnie w kwestii widzenia maszynowego.

REKLAMA

Musk nie rozczarował też swoich konserwatywno-prawicowych fanów. Zapowiedział, że jeśli xAI wyda swój własny Duży Model Językowy, nie będzie politycznie poprawny ani więźniem progresywnych wartości i kultury woke. O rety.

*Ilustracja otwierająca: thongyhod / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA