REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Elon Musk chce zrobić z Twittera drugiego YouTube'a. Idzie nowości związane z wideo

Twitter jak dotąd nie chciał konkurować z YouTube'em. Zamysł ćwierkacza był zgoła inny, lecz odkąd Elon Musk przejął platformę i chce stworzyć aplikację do wszystkiego, firma idzie coraz wyraźniej skręca w kierunku funkcji związanych z wideo.

26.05.2023
19:09
twitter
REKLAMA

Twitter zupełnie jak YouTube. Elon Musk wprowadza zmiany

REKLAMA

Jak podaje na swoim oficjalnym profilu jedna z pracowniczek Twittera, Andrea Conway, serwis zyska kolejne nowości związane z treściami wideo. Dostarczone zdjęcie przedstawia nowe menu ustawień z mobilnej aplikacji, które przypominają funkcje dostępne na YouTubie.

Opcje, jakie tam widać, to napisy, prędkość odtwarzania (która jest już dostępna dla filmów na Twitterze) oraz - co ciekawe - przycisk pobierania. Standardowo jest też funkcja umożliwiająca szybkie udostępnienie filmu oraz jego zgłoszenie.

REKLAMA

Wszystko zostało zebrane w jedno zgrabne, intuicyjne pole. To jasno sugeruje, że Elon Musk nie chce ograniczać Twittera tylko do krótkich wiadomości w formie mikrobloga, tylko zamierza pójść w stronę wideo. Wygląda to trochę na próbę stania się drugim YouTube'em i TikTokiem (Twitter obsługuje też pionowe klipy).

Nie są to jednak jedyne nowości, jakie szykują dla nas twórcy. Do listy funkcji dołączą także opcje zmiany rozdzielczości i możliwość obsługi funkcji obrazu w obrazie, czyli pływającego, małego okna. A te znamy przecież z YouTube'a. Przypadek? Serwis faktycznie może w przyszłości stać się aplikacją do wszystkiego - pytanie tylko, czy to się uda.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA