REKLAMA

TikTok ma swojego czatbota. Co potrafi Tako?

TikTok będzie miał własnego czatbota? Wygląda na to, że tak, ponieważ niektórzy użytkownicy zauważyli pojawienie się nowej ikonki, która przenosi ich do Tako. Czym dokładnie jest Tako?

26.05.2023 07.34
TikTok testuje Tako, chatbota niczym ChatGPT
REKLAMA

Trwa szał na czatboty "zasilane" sztuczną inteligencją. Microsoft ma Bing Chat, Google Barda, ChatGPT świeci triumfy. Czy jest miejsce dla TikToka?

REKLAMA

Nie musicie się martwić o chińskiego giganta, bo właśnie zaczął testować swą odpowiedź na ChatGPT.

TikTok testuje Tako. Podpowie, co dalej obejrzeć

Jak donosi Watchful.ai, który miał dostęp do testów nowej funkcji TikToka, niektórzy użytkownicy na Filipinach zaczęli widzieć nową ikonkę po prawej stronie interfejsu aplikacji, umieszczoną nad profilem użytkownika i innymi przyciskami na stronie głównej.

Po kliknięciu na ikonkę Tako, użytkownicy mogą zadawać mu różne pytania dotyczące filmów:

Przeczytaj także:

Źródło: Watchful AI

Jakie odpowiedzi można uzyskać? Jest kilka opcji. Standardowa tekstowa działa podobnie jak ChatGPT. Bot potrafi też rekomendować filmy na platformie.

Źródło: Watchful AI

To ma sens, ponieważ algorytm decyduje głównie o tym, co następne zobaczymy na TikToku, biorąc pod uwagę nasze preferencje. Dlaczego więc chatbot nie miałby nam proponować kolejnych filmów? Z tego, co zauważono, Tako ma być naszym pomocnikiem w świecie krótkich filmów, który zachęca do oglądania... większej ich liczby.

Czy Tako nie pojawi się u najmłodszych?

Przy pierwszym uruchomieniu Tako, otrzymujemy wiadomość - którą musimy zaakceptować, aby z niego korzystać - informującą, że chatbot jest w fazie wczesnych eksperymentalnych testów i jego odpowiedzi mogą "być nieprawdziwe lub niedokładne", dlatego nie powinniśmy polegać na nim w kwestiach zdrowotnych, prawnych czy finansowych.

Źródło: Watchful AI

Ponadto można przewidzieć, że platforma, która stara się wprowadzać ograniczenia dotyczące korzystania przez młode osoby, udostępni Tako tylko dla starszych użytkowników.

TikTok tłumaczy się: to są wczesne testy.

Oficjalne konto TikToka na Twitterze wyjaśniło kilka szczegółów dotyczących nowego chatbota Tako. Po pierwsze - testy są oficjalne i ograniczone do niewielkiej grupy użytkowników. Ma on pomagać w wyszukiwaniu i odkrywaniu treści na platformie.

Najciekawsze jest to, że Tako jest oparty na chatbocie firmy, której TikTok nie ujawnił. Może OpenAI? Może jest to jakieś inne rozwiązanie?

Ogłoszenie kończy się stwierdzeniem, że nie ma żadnych dalszych planów na Tako, poza wczesnymi testami:

REKLAMA

Pośród użytkowników pojawiły się również doniesienia, że wersje aplikacji na platformie iOS w Stanach Zjednoczonych zawierają odniesienia do Tako.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA