REKLAMA

Twórcy The Last of Us ociągają się z multiplayerem, ich uwagę pochłania kolejna gra

Gra The Last of Us przeżywa drugą młodość za sprawą cieszącego się dużym uznaniem krytyków serialu. Fani, którzy liczyli na rozszerzenie wprowadzające do gry tryb wieloosobowy muszą uzbroić się w większą ilość cierpliwości. Studio odpowiedzialne za grę ma bowiem nowy przedmiot zainteresowania.

27.05.2023 13.55
Twórcy The Last of Us ociągają się z multiplayerem, ich uwagę pochłania kolejna gra
REKLAMA

Studio Naughty Dog ogłosiło, że od pewnego czasu pracuje nad nową grą dla pojedynczego gracza. Nie podało przy tym żadnych szczegółów, w tym czy to sequel jednej ze znanych marek (Uncharted, The Last of Us), czy też coś zupełnie innego. Ogłoszenie miało na celu osłodzić jeszcze jedną wiadomość: The Last of Us w formie multiplayer prędko się na konsolach i komputerach nie pojawi.

REKLAMA

Studio chce dać sobie więcej czasu na dopracowanie tego trybu, a tak przynajmniej brzmi oficjalny komunikat wysłany prasie. To wyjaśnienie zostanie zapewne przyjęte ze zrozumieniem. Mając na uwadze ostatnie nieudane premiery wydanych ewidentnie przedwcześnie gier gracze zapewne wolą poczekać dłużej, a otrzymać w zamian dopracowany produkt. Podobno jest jednak drugie dno tej historii.

Co się dzieje z The Last of Us multiplayer?

REKLAMA

Według reportażu Bloomberga, budowa trybu online dla The Last of Us okazała się dla studia istotnym wyzwaniem. Do tego stopnia, że Sony (wydawca gry) ponoć zdecydowało o niemal całkowitym restarcie projektu - kierując pracujący do tej pory nad tym trybem zespół do innych zadań, tymczasowo pozostawiając przy nim garstkę programistów.

Jeżeli to prawda, oznaczać to może, że gra pojawi się na PlayStation i PC, delikatnie rzecz ujmując, dość nieprędko. The Last of Us to na dziś marka o znaczeniu niemalże popkulturowym, a gry online są bardzo wymagającymi projektami deweloperskimi. Jeżeli istotnie prace są zaczynane niemal od zera, to graczy od premiery gry może dzielić nawet kilka lat.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA