REKLAMA

Ładowanie telefonu w samochodzie jeszcze nigdy nie było tak szybkie. Huawei pozamiatał

Zapewne wielu z was ładuje telefon w samochodzie. Niestety starsze samochody nie mają odpowiednich złączy, a w wielu nowych moc jest zbyt słaba, żeby zapewnić szybkie ładowanie urządzenia. Przy włączonej nawigacji na telefonie i np. Spotify czy Yanosiku robi się problem. Rozwiązanie przyniósł Huawei.

23.05.2023 05.21
Ładowanie telefonu w samochodzie jeszcze nigdy nie było tak szybkie. Huawei pozamiatał
REKLAMA

Nie ukrywam, że jestem rozpieszczony przez możliwość szybkiego ładowania. Robi mi się słabo na myśl o tym, że telefon będzie wisiał półtorej czy dwie godziny na kablu, a w samochodzie nawet dłużej. Z racji tego, że sporo jeżdżę różnymi samochodami, to w swojej saszetce zawsze noszę kabel USB-C, USB-A oraz ładowarkę samochodową.

Niestety wśród tych ostatnich trudno szukać takich, które nie dość, że zapewniają szybkie ładowanie, to potrafią naładować telefon naprawdę szybko. I wtedy cały na elektryczno wchodzi Huawei

REKLAMA

Ładowarka samochodowa Huawei ma moc do 88 W

To kosmiczna wartość. Znam wielu producentów, którzy nie zapewniają połowy takiej mocy w zwykłych ładowarkach podłączanych do gniazdka. Tymczasem Huawei dał możliwość szybkiego ładowania za pomocą urządzenia wpinanego do gniazda zapalniczki w samochodzie.

Ładowarka ma trzy porty - dwa USB-A, jeden USB-C, więc jest kompatybilna z praktycznie każdym kablem występującym na rynku. Obsługuje kilka standardów szybkiego ładowania, dzięki temu jest kompatybilna z większością urządzeń producentów. Port USB-C i jeden port USB-A obsługują ładowanie z mocą do 88 W, natomiast drugi port USB-A z mocą do 30 W. A jak to wygląda w liczbach? Ładowanie Huawei P60 Pro od 0 do 50 proc. to około 10 minut.

REKLAMA

Ładowarka na razie zadebiutowała w Chinach za cenę około 30 dolarów, ale liczę na to, że producent zaoferuje ją globalnie, w tym również w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA