REKLAMA

Darmowe gry PS Plus na maj potwierdzone. Będzie wyścigowo i rycersko

Sony zaprezentowało kolekcję gier od zaraz w ramach abonamentu PS Plus Essential na maj 2023 roku. Posiadacze konsol PlayStation zyskają dostęp do trzech nowych tytułów: GRID Legends, Chivalry 2 oraz Descenders.

26.04.2023 18.02
Darmowe gry PS Plus na maj potwierdzone. Będzie wyścigowo i rycersko
REKLAMA

To będzie mocno wyścigowy maj na PlayStation, ale dla siebie znajdą coś również miłośnicy wymachiwania żelastwem w pełnej zbroi płytowej. Sony przedstawiło katalog nowych gier od zaraz w ramach PS Plus Essential, które pobierzemy od 2 maja:

REKLAMA

Gwiazdą PS Plus w maju 2023 jest gra wyścigowa GRID Legends

GRID Legends to najnowsza odsłona popularnej serii gier wyścigowych, wydana w 2022 roku po przejęciu Codemasters przez Electronic Arts. Wyróżnikiem piątej odsłony Grida jest tryb fabularny, silnie inspirowany produkcją dokumentalną Netfliksa: Formuła 1: Jazda o życie. Tytuł oferuje 130 odcinków do przejechania oraz ponad 100 samochodów do zdobycia.

GRID Legends zostało ocenione jako niezła gra, ale bez rewelacji i przesadnych zachwytów. Aktualna średnia dla tego tytułu w agregatorze ocen Metacritic wynosi przyzwoite 77 punktów na 100. Wśród największych zalet wymieniane jest zachowanie wirtualnych rywali na torze, z kolei wśród wad często pojawia się byle jaka oprawa graficzna.

Dwie pozostałe gry w PS Plus na maj to Chivalry 2 oraz Descenders

REKLAMA

Oba tytuły są mocno egzotyczne i trafiają w konkretne nisze. Szczególnie ciekawe jest Chivalry 2, które nieco ogólnikowo można opisać jako "Call of Duty w czasach średniowiecza". Gracze walczą ze sobą na sieciowych arenach przy użyciu mieczy oraz masy innych broni z okresu rycerskich bitew. Descenders to z kolei wyścigi kolarskie typu downhill.

Wszystkie gry będą do pobrania od 2 maja 2023 roku. Każdą z nich uruchomimy zarówno na PS4, jak również na nowszym PS5. Chivalry 2 oraz GRID Legends otrzymały natywne wersje dla PlayStation 5, z kolei Descenders zadziała w trybie wstecznej kompatybilności.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA