REKLAMA

Stare gry wyścigowe i samochodowe na PC do pobrania. Łezka w oku ci się zakręci

Miałbyś ochotę zagrać jeszcze raz w stare gry wyścigowe na PC? Z pewnością nie jesteś jedyny, a na sentymencie do dawnych gier producenci zbijają kokosy. Dziś jednak nie będzie o odświeżonych wersjach dawnych hitów, ale faktycznie starych grach samochodowych. Gdzie ich szukać i gdzie je pobrać?

19.03.2023 07.57
Stare gry samochodowe
REKLAMA

Niektórzy ekscytują się najnowszymi grami w rodzaju Hogwarts Legacy, a jeszcze innych kręcą stare gry wyścigowe. Oczywiście termin stare gry wyścigowe dla każdego mogą znaczyć coś innego. Dla jednego będą to pierwsze części Need For Speed, a dla drugiego choćby Carmageddon.

Pokusiłem się o sprawdzenie, gdzie można pobrać stare gry samochodowe i wyścigowe na PC. Chętnych do powrotu do starych dobrych czasów i gier przecież nie brakuje. Z pewnością niejeden gracz zastanawiał się, gdzie można znaleźć produkcje, które ekscytowały go lata temu. Przy okazji zobaczcie również nasze zestawienie najlepszych darmowych gier MMORPG.

REKLAMA

Moją pierwszą grą wyścigową w którą grałem było wydane w 1985 roku Road Race (czy też The Great American Cross Country Road Race) na małe Atari, ale oczywiście nie będziemy się cofać w czasie aż tak bardzo. Chętni do zobaczenia jak wyglądały gry samochodowe w tamtym czasie mogą zagrać w Road Race online (w przeglądarce).

Stare gry wyścigowe i samochodowe na PC - gdzie pobrać?

Poszukiwania starych gier wyścigowych na PC rozpocząłem od najbardziej oczywistego miejsca - GOG, czyli Good Old Games. Ta należąca do CD Projektu platforma zgodnie z nazwą udostępnia wiele dawnych hitów.

Bez problemów znalazłem tu Mega Race (1+2) w cenie 20 zeta, Screamera w cenie 36 zł, jak i Ignition, czy DethKarz. Na tym lista starych wyścigówek na GOGu bynajmniej się nie kończy, więc warto zajrzeć do zasobów tej platformy.

Z nowszych (a i tak prawie 20-letnich!) gier wyścigowych na GOG można znaleźć FlatOut czy Driver: Pareller Lines.

Z kolei wizyta na Steamie ujawniła pierwszego Carmageddona (w cenie ponad 35 zł) i to w wersji Max Pack.

Chwilę zajęło mi przekopywanie zasobów Steama, ale w końcu zdecydowałem się udać w stronę zasobów Electronic Arts, czyli tam gdzie spodziewałem się znaleźć pierwsze części Need For Speed.

Na początek pobrałem EA app, ale wyniki okazały się mało satysfakcjonujące, bowiem najstarszą część Need For Speed jaką tu znalazłem okazał się Need For Speed: Most Wanted.

Na koniec pozostał mi jeszcze Ubisoft, a w zasobach uPlay odryłem Driver: San Francisco. Cóż, lepsze to niż nic. Jeszcze mniej interesująca okazała się wizyta w Microsoft Store, gdzie ze starszych gier wyścigowych odkryłem zaledwie ACA NeoGeo OverTop oraz Trash Rally.

Czytaj też:

Moje poszukiwania ujawniły, że obecnie możemy znaleźć wiele starych hitów wyścigowych, które bez problemów można kupić (i co najważniejsze - uruchomić) na nowoczesnych komputerach, ale zdecydowanie nie wszystkie.

Oprócz najpopularniejszych platform z grami warto również odwiedzać choćby Amazon Prime Gaming, bowiem tam od czasu do czasu pojawiają się stare hity - żeby daleko nie szukać ostatnio było to SNK 40th Anniversary Collection, gdzie można było pograć w ponad 20 różnych gier znanych z automatów z lat 90-tych. Po prawdzie w tym packu samochodówek raczej nie było (ale były choćby trzy części Ikari Warriors, czy P.O.W), ale jakiś czas temu Amazon udostępniał za darmo WRC7 (i 9).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA