Z przepracowania trafił do szpitala. Stworzył start-up, który odciąża pracowników
Gdy stan jego zdrowia przez chroniczny brak snu w czasie pracy dla pakistańskiej firmy tak się pogorszył, że trafił do szpitala, zdecydował, że odejdzie z etatu w korporacji. Bazując na swoim doświadczeniu założył Vaqat, platformę, która nie tylko pomaga studentom dorobić i odnaleźć się na rynku pracy, lecz także firmom w pozyskiwaniu talentów.

Daniel Robaczewski, założyciel i CEO Vaqatu, na własnej skórze doświadczył skutków nieprzespanych nocy i pracy po 16 godzin dziennie. Już wtedy wpadł na pomysł, żeby część swoich zadań delegować.
Czym zajmuje się start-up Vaqat?
Start-up powstał, żeby rozwiązywać problemy przepracowania, wypalenia zawodowego i presji stałego zwiększenia wydajności. Platforma łączy studentów z korporacjami, firmami konsultingowymi i start-upami, które potrzebują natychmiastowego, krótkoterminowego wsparcia w realizacji konkretnych zadań.

Start-up w styczniu zamknął pre-seedową rundę finansowania z wynikiem ponad 1,8 mln złotych pozyskanych od Untapped Capital, amerykańskiego funduszu Venture Capital, a także prywatnych inwestorów w Stanach, Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Vaqat przeprowadził już prawie 100 pilotażowych projektów w 15 państwach z największymi korporacjami, takimi jak Bain & Company, OC&C, Altman Solon, Artefact, ale także ze startupami, funduszami inwestycyjnymi czy siecią restauracji. Z platformy korzysta obecnie ponad 1600 studentów z 250 uniwersytetów na całym świecie. W październiku start-up zajął drugie miejsce w LBS MENA Start-up Competition w Dubaju.
*Zdjęcie główne: fot. GaudiLab/Shutterstock