REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Witcher 3 Next-Gen to więcej niż grafika. Inna pogoda, wsteczny u Płotki, nowa misja

Wiedźmin 3: Dziki Gon już jutro doczeka się darmowej aktualizacji Next-Gen. W jej przeddzień CD Projekt publikuje listę zmian, jakich mogą spodziewać się gracze na konsolach oraz PC. Wyraźnie widać, że odświeżenie to coś więcej niż tylko ulepszenie oprawy graficznej.

13.12.2022
21:14
Witcher 3 Next-Gen
REKLAMA

Już 14 grudnia 2022 roku Wiedźmin 3: Dziki Gon doczeka się aktualizacji Next-Gen. Darmowy update pozwoli wykorzystać dodatkową moc konsol nowej generacji oraz wydajnych komputerów osobistych. W grze pojawią się natywne tekstury 4K, wsparcie dla technologii ray tracing oraz jeszcze wyższe ustawienia wizualne Ultra+, pozwalające zwiększyć gęstość zaludnienia czy zasięg widzenia.

REKLAMA

CD Projekt opublikował listę zmian dla gry Witcher 3 Next-Gen. Aktualizacja to znacznie więcej niż lepsza grafika.

We wpisie opublikowanym na oficjalnej witrynie internetowej możemy zapoznać się z szeregiem nowych oraz poprawionych elementów kultowej gry. Jednocześnie CD Projekt zaznacza, że ich lista nie zawiera wszystkich nowości oraz usprawnień. Twórcy zachęcają do odkrywania nowej zawartości na własną rękę, kusząc fanów Wiedźmina osobliwym dochodzeniem.

Na liście udostępnionej przez CD Projekt można znaleźć wiele usprawnień wychodzących poza oprawę graficzną. Najciekawsze z nich to:

Zupełnie nowa misja. Zadanie In The Eternal Fire's Shadow pojawia się w Velen. To pierwsze kompletnie nowe wyzwanie dla trzeciego Wiedźmina od premiery dodatku Krew i Wino z 2016 roku. Twórcy aktualizacji zdradzają, ze zadanie jest inspirowane serialem Wiedźmin na platformie Netflix.

Kompletnie nowa pogoda. Witcher 3 Next-Gen rozszerza paletę warunków atmosferycznych. Wariant Gray Sky wprowadza do gry jesienno-zimową szarość, pasującą do moralnych dylematów podejmowanych przez głównego bohatera. Wraz z nową pogodą w grze pojawiły się nowe tekstury nieba.

Przemodelowana walka w oparciu o popularny mod. Modyfikacja Full Combat Rebalance 3 nie tylko została dodana do gry jako opcjonalny element, ale została rozwinięta względem oryginału. Twórcy aktualizacji Next-Gen współpracowali z autorem moda, dodatkowo dopieszczając alternatywny system walki dla trzeciego Wiedźmina.

Ulepszona jazda konna. Płotka nauczyła się cofania, co wcale nie jest prostą sztuką. Siedząc na wieżchowcu, nie musimy już zawracać, żeby dokonać drobnej korekty kierunku. Do tego Geralt zyskał nowe animacje podczas galopu.

Spacerowanie oraz automatyczne zbieranie roślin. Czasem świat gry jest tak immersyjny oraz ciekawy, że mamy ochotę na powolny spacer. Wiedźmin 3 w końcu go umożliwia. Wystarczy delikatnie przechylić lewą gałkę analoga. Jeśli po drodze napotkamy na rośliny nadające się do zebrania, Geralt może je podnosić automatycznie, bez konieczności otwierania interfejsu ekwipunku. Mała zmiana, a jak cieszy.

Alternatywny wygląd bohaterów i postaci. Z poziomu ustawień możemy teraz wybrać alternatywny model Jaskra, prosto z serialu Netfliksa. W ten sam sposób podmienimy nilfgaardzkie pancerze postaci niezależnych. Będąc przy serialu Netfliksa, do gry trafił szereg przedmiotów inspirowanych odcinkową produkcją.

Nowa kamera oraz tryb foto. Do Wiedźmina 3 zawitał tryb fotograficzny, pozwalający wykonywać malownicze zdjęcia bez interfejsu, przy użyciu rozmaitych filtrów, ogniskowych oraz suwaków. Z kolei podczas rozgrywki może nam towarzyszyć nowe ujęcie kamery. Bliższe pleców Geralta, pokazujące akcję znad ramienia głównego bohatera. Taka perspektywa przybliża Wiedźmina 3 do klasycznych gier akcji.

Mieliśmy już okazję przetestować aktualizację Wiedźmin 3: Next-Gen na PlayStation 5.

REKLAMA
 class="wp-image-3058542"

Weekend z odświeżonym, odpicowanym Geraltem spędziłem mój redakcyjny kolega Piotr Grabiec. Według Piotrka gra wygląda ślicznie, ale nowa oprawa wizualna to tylko jedna z zalet darmowej aktualizacji. Największe wrażenie zrobił na nim szeroki zbiór poprawek z kategorii quality of life, sprawiających, że Wiedźmin 3 stał się odczuwalnie przyjemniejszy. Funkcje cross-save oraz cross-progression między wszystkimi platformami, nawet wliczając w to Switcha, to także bardzo pożądany dodatek.

W Witcher 3 Next-Gen zagramy już jutro, od 14 grudnia 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA