1. Spider's Web
  2. Technologie

Soundbar to dodatek obowiązkowy. LG pokazuje, że nie musisz wydawać na niego fortuny

Lokowanie produktu: LG

Każdy chce mieć w salonie jak najlepszy telewizor, by cieszyć się jak najlepszym obrazem podczas oglądania filmów, seriali, rozgrywek sportowych czy grania w gry. Jednak dobry obraz na niewiele się zdaje, jeśli w parze z nim nie idzie dobry dźwięk. Tu niestety nawet najlepsze telewizory nie oferują adekwatnych doznań, dlatego firma LG opracowała szereg znakomitych soundbarów, które zagwarantują dźwięk na najwyższym poziomie.

06.12.2022
13:24
Soundbar to dodatek obowiązkowy. LG pokazuje, że nie musisz wydawać na niego fortuny

Dźwięk nadal jest traktowany przez kinomanów po macoszemu, a przecież doznania odsłuchowe są równie ważne dla pełnego „zanurzenia się” w oglądane treści co doznania wizualne. Cóż nam po telewizorze z przepiękną matrycą OLED, jeśli jednocześnie psujemy sobie odbiór słuchając głośników wbudowanych w odbiornik? O ile na przestrzeni ostatnich lat audio w telewizorach znacznie się poprawiło, tak nadal żaden telewizor nie jest w stanie zagwarantować takiego brzmienia, jak komplet głośników czy dedykowany soundbar.

LG doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego oprócz znakomitych telewizorów oferuje w swoim portfolio także szereg soundbarów, dopasowanych funkcjonalnie do telewizora, z którym mają być połączone jak również dopasowanych cenowo do możliwości finansowych konsumenta .

LG S90QY przeniesie kino do twojego salonu.

Opracowany we współpracy z tytanem świata audio – firmą Meridian – model S90QY to nie tylko zaawansowany soundbar, ale też ozdoba salonu. Urządzenie doskonale komponuje się z telewizorami LG OLED i prezentuje się znakomicie w każdym wnętrzu.

Skoro mowa o komponowaniu się z telewizorem, to jest co najmniej kilka powodów, dla których posiadając telewizor od LG warto się zdecydować także na soundbar tej samej firmy. Pierwszy z nich to wygoda połączenia i obsługi; telewizor automatycznie rozpozna urządzenie audio w pobliżu i się z nim połączy, zaś do  obsługi wykorzystamy ten sam pilot, którym obsługujemy funkcje telewizora.

LG Soundbar S90QY class="wp-image-2965920"
LG Soundbar S90QY

Kolejny plus to tryb Sound Mode Share dostępny w wybranych telewizorach i soundbarach LG. W tym trybie soundbar wykorzystuje procesor dźwięku telewizora LG, który analizuje oglądane treści i dostarcza lepszy dźwięk, dopasowany do tego, co akurat dzieje się na ekranie.

Jeśli chodzi o możliwości samego soundbara, LG S90QY to najwyższa półka. Mówimy o urządzeniu emitującym dźwięk przestrzenny w formacie 5.1.3, z trzema kanałami skierowanymi do góry, co zapewnia lepszą niż konwencjonalna obsługę standardu Dolby Atmos. Oprócz tego LG S90QY obsługuje też standardy DTS:X dla lepszej jakości dźwięku oraz IMAX ENHANCED.

Do zestawu dołączony jest też bezprzewodowy subwoofer, emitujący wyraźne, silne niskie tony zarówno na niskich, jak i na bardzo wysokich poziomach głośności, bez przesterowania. Cały zestaw ma zaś aż 570W mocy, więc sprawdzi się zarówno w średniej wielkości, jak i całkiem sporym salonie.

 class="wp-image-2965923"
LG Soundbar S90QY

Skoro zaś mowa o wielkości salonu, to soundbar LG jest wyposażony w narzędzia kalibracji AI Room Calibration, które dostosują dźwięk do kubatury i powierzchni danego pomieszczenia, aby dźwięk docierający do słuchacza był jak najbardziej klarowny. Oczywiście możemy również dostosowywać charakter brzmienia soundbaru, zależnie od tego, czy oglądamy film, słuchamy muzyki czy patrzymy na telewizję informacyjną. Technologia AI Sound Pro przeanalizuje sygnał dźwiękowy i automatycznie dobierze optymalne parametry akustyczne. A gdy zechcemy posłuchać muzyki w formacie bezstratnym, to soundbar oferuje prawdziwe 24-bitowe przetwarzanie przy 96 lub 192 kHz. Oczywiście możemy tu również liczyć na wszelkie standardy łączności, jakich oczekiwalibyśmy po sprzęcie tej klasy: Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay 2, Spotify Connect czy nawet złącze eARC HDMI z obsługą VRR i ALLM – to wszystko jest tu dostępne.

Jak na urządzenie o tak ogromnych możliwościach, soundbar LG S90QY został wyceniony na racjonalne 4499 zł. To niewiele, jak na urządzenie, które sprawia, że w domowym zaciszu poczujemy się jak w kinie.

LG Soundbar S65Q – dla tych, którym zależy tylko na lepszym dźwięku.

Oczywiście nie każdy potrzebuje wszystkich funkcji opisanego wyżej, topowego modelu S90QY. Nie każdy gra na konsoli nowej generacji i nie każdemu zależy na pełnym wsparciu Dolby Atmos. Czasem chodzi tylko (i aż) o to, by uzyskać lepszy dźwięk od tego, który emitują wbudowane w telewizor głośniki.

LG Soundbar S65Q class="wp-image-2965926"
LG Soundbar S65Q

Tu doskonale sprawdzi się model LG S65Q, który również znakomicie współpracuje z telewizorami LG, wykorzystując technologię optymalizacji Sound Mode Share oraz obsługę urządzenia z jednego pilota. Jest to też produkt bardziej kompaktowy od flagowego soundbara LG, co czyni go dobrym wyborem do mniejszych wnętrz.

Od strony brzmieniowej oferuje on zaś 420W mocy w kanałach 3.1, z technologią dźwięku opracowaną przez firmę Meridian. Dzięki DTS Virtual:X możemy liczyć na symulowany dźwięk przestrzenny, który dostosowuje się do naszych preferencji dzięki optymalizacji AI Sound Pro.

Soundbar LG S65Q oferuje też łączność Bluetooth oraz obsługę 24-bitowego audio przy częstotliwości 96 kHz. A wszystko to za niespełna 1500 zł. Jeśli z kolei poszukujemy czegoś do małego pomieszczenia, znakomicie sprawdzi się model LG SN4, wyposażony w karbonowy woofer, bezprzewodowy subwoofer i technologię AI Sound Pro oraz łączność Bluetooth. Mimo niskiej ceny nadal oferuje on lepsze brzmienie, niż oferowane przez głośniki wbudowane w wybrane telewizory.

LG Soundbar SN4 class="wp-image-2965929"
LG Soundbar SN4

Soundbar to dodatek obowiązkowy.

Jeśli chcemy cieszyć się pełnią doznań i kompletną immersją w filmy, seriale czy gry, nie można poprzestać na wyborze dobrego telewizora. Dobre audio na równi z pięknym obrazem pozwoli nam w pełni przeżywać to, co widzimy na ekranie i cieszyć się kinową jakością w domowym zaciszu, a nie ma prostszego sposobu na dobre audio do telewizora, niż dobry soundbar.

Lokowanie produktu: LG
Najnowsze