REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Poradniki
  3. Rankingi

Oto najlepsze wtyczki do Chrome w 2022 roku. Zobacz, co warto zainstalować

Podsumowania kończącego się 2022 roku idą pełną parą. Podsumowuje go także zespół odpowiedzialny za Chrome Web Store, prezentując listę najlepszych 13 rozszerzeń do popularnej przeglądarki Google Chrome.

15.12.2022
18:25
Oto najlepsze wtyczki do Chrome w 2022 roku. Zobacz, co warto zainstalować
REKLAMA

Wcześniej w tym miesiącu Google pochwalił się listą najczęściej wyszukiwanych przez Polaków haseł oraz listą najlepszych aplikacji w Google Play Store. Tym razem koncern prezentuje zbiór najlepszych wtyczek do Google Chrome w 2022 roku.

REKLAMA

Najlepsze wtyczki do Chrome według Google. Wybór może zaskoczyć

W przeciwieństwie do rankingu najlepszych aplikacji na Androida oraz najlepszych aplikacji AppStore, najlepsze rozszerzenia do Chrome nie są pogrupowane kategoriami. Zamiast tego Google zdecydowało się utworzyć wspólną kategorię "Ulubionych w 2022 roku", gromadząc wspólnie w sumie 13 wtyczek z różnych kategorii.

W tym roku w koncern wyróżnił m.in. wtyczkę dla graczy, narzędzie dla deweloperów, rozszerzenie możliwościami doganiające ChatGPT oraz wtyczkę, którą na pewno zainstaluje każdy student.

RoPro

 class="wp-image-3067071"

RoPro to wtyczka od gracza dla graczy Roblox, która dodaje do oficjalnej strony gry Roblox.com wiele przydatnych funkcji. RoPro swym użytkownikom oferuje m.in. wirtualną piaskownicę do tworzenia awatarów, dostosowywanie motywów na profilu, filtry serwerów czy dołączanie do losowych gier i serwerów.

MyBib

 class="wp-image-3067074"

MyBib to niezbędnik każdego studenta, pracownika naukowego czy osoby tworzącej dłuższe teksty. Wtyczka pozwala za pomocą jednego kliknięcia automatycznie tworzyć przypisy aktualnie wyświetlanej strony w jednym z ponad 9 tysięcy z formatów.

CrxMouse

 class="wp-image-3067077"

Rozszerzenie Chrome CrxMouse pozwala na wykorzystywanie gestów myszki do nawigacji na stronach internetowych. Oprócz gestów wykonywanych za pomocą standardowych klawiszy myszy, CrxMouse pozwala na korzystanie z gestów tworzonych za pomocą bocznych przycisków oraz rolki.

eJOY English

 class="wp-image-3067080"

eJOY English to połączenie tłumacza oraz aplikacji do nauki języków. Wtyczka eJOY pozwala na generowanie napisów do filmów, natychmiastowy podgląd znaczenia słów we wbudowanym słowniku oraz szybką nawigację w przetłumaczonym tekście za pomocą skrótów klawiszowych.

LINER

 class="wp-image-3067083"

Liner to wirtualny zakreślacz, dzięki któremu możesz zakreślać dowolne treści wyświetlane przez Chrome - fragmenty tekstu, fragmenty obrazów czy nawet fragmenty filmów. Zakreślone fragmenty możesz również natychmiastowo wyszukać w Google lub zapisać na później.

SwiftRead

 class="wp-image-3067086"

SwiftRead to wtyczka dla Chrome, które spodoba się tak tym niebędącym za pan brat z literaturą, jak i molom książkowym. Wtyczka ta pozwala na edycje wyświetlanego tekstu i dostosowanie go w sposób umożliwiający szybsze czytanie. SwiftRead umożliwia modyfikacje nie tylko stron internetowych, ale także plików PDF czy ePUB.

Tango

Tango to darmowe rozszerzenie Chrome, które pomaga tworzyć dokumentację krok po kroku. Wtyczka pozwala na łatwe tworzenie zrzutów ekranu i pisemnych instrukcji działań, a to wszystko w czasie korzystania z przeglądarki. Stworzone notatki możesz udostępnić jako link, osadzić w Chrome Canvas lub pobrać jako PDF.

Workona

 class="wp-image-3067089"

Workona to jeden z wielu menedżerów kart dostępnych w Chrome Web Store. Rozszerzenie wyróżnia się intuicyjnym interfejsem, dzieleniem zapisanych kart na przestrzenie robocze, możliwością przeszukiwania kart oraz tworzeniem kopii zapasowych przestrzeni roboczych.

Visbug

Visbug to wtyczka stworzona przez Google i skierowana wyłącznie do deweloperów front-end. Wtyczka posiada zestaw narzędzi niezbędnych każdemu projektantowi stron internetowych.

Compose AI

 class="wp-image-3067092"

Rozszerzenie Compose AI za pomocą sztucznej inteligencji usprawnia sposób, w jaki piszesz. Compose AI automatycznie uzupełnia tekst, sugeruje synonimy oraz poprawki gramatyczne i stylistyczne dla wpisywanego tekstu.

Equatio

REKLAMA
 class="wp-image-3067095"

Equatio to wtyczka, która przyda się wszystkim osobom aktywnie korzystającym z różnych, bardziej złożonych równań matematycznych. Dzięki wtyczce nie będziesz musiał już używać metody kopiuj-wklej, ani grafik do przestawienia działań na ułamkach lub pierwiastkach, gdyż Equatio przetwarza narysowane odręcznie (lub za pomocą myszki) znaki na tekst.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA