REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

YouTube bez medycznych bzdur! Rusza program dla dyplomowanych lekarzy i pielęgniarek

Internet jest pełen wątpliwej wiedzy medycznej, a w przeciwieństwie do świata rzeczywistego, nie ma sposobu na to, by zweryfikować, kto tak naprawdę podaje informacje. YouTube chce z tym walczyć i właśnie w tym celu uruchamia autorski program dla lekarzy oraz innych pracowników medycznych, którzy oprócz pracy w przychodniach prowadzą kanały na YouTube.

28.10.2022
14:56
YouTube bez bzdur! Rusza specjalny program dla lekarzy i pielęgniarek
REKLAMA

Fakt, że internet nie jest najlepszym źródłem pozyskiwania doraźnej pomocy medycznej, nie jest niczym nowym. Choć w sieci możliwe jest znalezienie porad i treści publikowanych przez dyplomowanych lekarzy, to wiele platform nie posiada jednolitego systemu weryfikacji osób i informacji przez nie przekazywanych.

REKLAMA

27 października YouTube poinformował o podjęciu zdecydowanego kroku w kierunku odseparowania treści amatorskich i hobbystycznych od rzetelnej wiedzy medycznej. Od dzisiaj na platformie rusza program YouTube Healthcare w ramach YouTube Health.

Dyplomowani lekarze na YouTube. Platforma otwiera się na medycznych twórców

Dzięki programowi YouTube Healthcare pracownicy służby zdrowia i podmioty szerzące wiedzę o zdrowiu mogą ubiegać się o przyznanie swoim kanałom specjalnych funkcji w ramach Youtube Health.

W praktyce oznacza to, że kanały prowadzone przez zweryfikowanych, dyplomowanych lekarzy, pielęgniarki, psychiatrów, psychologów oraz innych wykwalifikowanych pracowników instytucji zdrowia mogą otrzymać dodatkowe funkcje dotychczas dostępne jedynie dla organizacji.

Funkcje takie jak specjalne panele informacji wyświetlające informacje o objawach, profilaktyce i leczeniu, pochodzące z wiarygodnych źródeł, np. od Światowej Organizacji Zdrowia, czy innych organizacji medycznych oraz wyświetlanie wideo w specjalnych panelach z treściami o zdrowiu, były dostępne dotychczas dla bardzo ograniczonej liczby kanałów. Należały one przede wszystkim do instytucji edukacyjnych, wydziałów zdrowia publicznego, szpitali i jednostek rządowych.

REKLAMA

Oprócz wymogu przedłożenia licencji na wykonywanie zawodu twórcy zobowiązani są przestrzegać wytycznych w zakresie udostępniania informacji zdrowotnych określonych przez Radę Towarzystw Specjalności Medycznych (Council of Medical Specialty Societies), Narodową Akademię Medyczną (National Academy of Medicine) Stanów Zjednoczonych oraz Światową Organizację Zdrowia, a także posiadać kanał o odpowiedniej renomie.

Jak informuje YouTube, YouTube Healthcare będzie dostępne jedynie dla twórców pochodzących ze Stanów Zjednoczonych i Niemiec, jednak w przyszłości platforma udostępni funkcję także dla innych rynków i specjalizacji medycznych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA