REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Potężna awaria Instagrama. Twoje konto też może być zablokowane

Instagram masowo zawiesza konta na 30 dni. Jeśli i ciebie to dotknęło, bez obaw – o ile na twoim koncie nie pojawiło się coś, co naprawdę mogło pobudzić algorytmy moderacji Mety, to tylko chwilowy problem. Awaria Instagrama blokuje konta milionów użytkowników.

31.10.2022
15:24
Potężna awaria Instagrama. Twoje konto też może być zablokowane
REKLAMA

(Aktualizacja 15:32: Nowe informacje na końcu wpisu)

REKLAMA

Od kilku godzin masowo docierają do nas zgłoszenia o zablokowanych kontach na Instagramie.

„Zawiesiliśmy Twoje konto 31 października 2022. Pozostało 30 dni na odwołanie się od tej decyzji” – komunikat o takiej treści otrzymują właśnie użytkownicy z całego świata i nie ma na to absolutnie żadnej reguły; Instagram rozdaje bany na prawo i lewo, czy konto małe, czy duże. Co się dzieje? Czyżby Instagram podjął własną "akcję znicz" i zaatakował jednocześnie wszystkich, których konta powinny zostać zablokowane? Na szczęście nie - wygląda na to, że to tylko awaria.

Zakładając oczywiście, że blokada konta jest kompletnie bezzasadna i wzięła się znikąd, pojawienie się tego komunikatu jest najprawdopodobniej skutkiem awarii bądź ataku na infrastrukturę Mety. W ostatnich dniach serwery imperium Marka Zuckerberga mają wyraźne problemy z działaniem, które raz dotykają WhatsAppa, to znowuż Facebooka i Messengera, a teraz wygląda na to, że dotknęły również Instagrama.

Co zrobić, gdy nasze konto na Instagramie zostanie zablokowane? Niestety na ten moment jedyny sposób na poradzenie sobie z sytuacją to dotknięcie przycisku „odwołaj się od decyzji” i złożenie zażalenia oficjalną drogą.

Ile potrwa awaria Instagrama?

Na ten moment Instagram zdaje się nie być świadomy sytuacji, a przynajmniej w żaden sposób się nie odniósł do napływających masowo zgłoszeń wściekłych użytkowników. A do wściekłości mają oni pełne prawo; dla wielu ludzi Instagram jest dziś nie tyle medium społecznościowym, co narzędziem biznesowym. Nieuzasadniony „ban” może być katastrofalny w skutkach, zarówno pod kątem zasięgowym, jak i pod kątem np. realizacji współprac z partnerami reklamowymi. Dla zwykłych użytkowników oznacza zaś strach o utratę tysięcy opublikowanych w serwisie zdjęć i jest też – tak po prostu – upierdliwy. Sytuacja jest absurdalna i pozostaje trzymać kciuki, że Meta jak najszybciej rozwiąże problem i przywróci bezzasadnie zablokowane konta.

Aktualizacja (15:32): Instagram oficjalnie potwierdził problemy z funkcjonowaniem serwisu. Nie ma jeszcze informacji na temat tego, kiedy problem zostanie rozwiązany.

REKLAMA

PS. Na wszelki wypadek przygotowaliśmy swego czasu poradnik o tym, jak odzyskać zablokowane konto na Instagramie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA