1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Bank Pekao otwiera w świecie metaverse galerię ze stokenizowaną sztuką

Lokowanie produktu: Bank Pekao

Stokenizowane prace Kai Renkas będzie można obejrzeć w Galerii PeoPay w pierwszej polskiej przestrzeni metaversowej.

29.10.2022
10:00
Bank Pekao - Galeria PeoPay

Bank Pekao ogłosił kilka dni temu, że będzie komunikował się z klientami poprzez sztukę. Po prezentacji projektu Unique autorstwa Rafał Bujnowskiego, polski bank pokaże prace Kai Renkas. To plakacistka, autorka książek i animacji, która przygotowała dla Banku Pekao cykl pt. „Żubr na Wall Street”.

Prace wystawione zostaną w pierwszej polskiej przestrzeni metaverse ESKA World. W dwóch pomieszczeniach Galerii PeoPay będzie można obejrzeć stokenizowane prace Renkas oraz jej grę działająca w rozszerzonej rzeczywistości pt. Forgotten Creatures.

– Wychodząc od tradycyjnego plakatu, który przez 40 lat był środkiem wyrazu w reklamie Banku Pekao stworzyłam kompozycje, które swoje rozwinięcie mają w wirtualnej rzeczywistości. Ich stokenizowanie pozwoliło na pójście o krok dalej, w stronę świata metaverse. Jednocześnie wykorzystując nowe technologie jestem wierna swojej stylistyce 

– mówi Kaja Renkas.

Galeria Banku Pekao oczywiście nieprzypadkowo nosi nazwę PeoPay, czym nawiązuje do aplikacji tej instytucji finansowej. 

Bank Pekao wchodzi w działania art-brandingowe.

Kilka dni temu pisaliśmy, że Bank Pekao wszedł w działania art-brandingowe w ramach działań pod hasłem „Kiedy sztuka kreuje biznes”. Zaprezentowano wówczas prace Rafała Bujnowskiego, który przygotował dla banku projekt Unique i dzieło „Ściana pracowni”. Obraz olejny zamienił się w 440 kompozycji, które zostały wydrukowane na awersach kart płatniczych. Wymiarem cyfrowym tych działań była tokenizacja. Każde ze zdjęć umieszczone zostało w formie tokenu w blockchainie.

– Jako pierwsi wśród uniwersalnych instytucji finansowych na świecie stokenizowaliśmy sztukę. Nasze wejście do świata metaverse, które jest nierozerwalnie związane z NFT, to naturalna kontynuacja tego działania. To symboliczny gest wejścia do świata Web 3.0, ale zgodny z jego regułami. Teraz NFT z pracami Kai Renkas, wykonanymi na 25-lecie Bankowości Prywatnej Banku Pekao pokazujemy w jego naturalnym cyfrowym środowisku. Tym udowadniamy, że rozumiemy zarówno tę przestrzeń, jak i naszych klientów, którzy z pewnością będą eksplorować ESKA World. Nasza obecność w świecie ESKA World to efekt konsekwentnego podążania za najnowszymi trendami, które wpisują się w naszą strategię

– mówi Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao S.A.

Bank Pekao współpracuje z w ramach tokenizacji z firmą SmartVerum. Jej prezes, Bartosz Bilicki zwraca uwagę, że zaangażowanie Pekao w tym obszarze dowodzi potencjału NFT.

- Tokeny dają niezliczone możliwości konsumowania sztuki bardzo różnym podmiotom: artystom, galeriom oraz kolekcjonerom i firmom definiującym się poprzez art branding. Od prezentacji sztuki na wystawach i wernisażach po inwestowanie – to już nie tylko przyszłość, ale jak widzimy teraźniejszość

- mówi Bartosz Bilicki.

Prace Kai Renkas pokazywane będą nie tylko w metaverse, ale również w siedzibie Banku Pekao przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie.

Lokowanie produktu: Bank Pekao
Najnowsze